Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-08-10 10:19:00

zabiocko
Člen/ka

Malá organizace - počet - platby

Dobrý den,

jak je to prosím s malou organizací? kolik je potřeba mít zěměstnanců..
Mám druhého člověka (FO plátce DPH) a nevím jestli můžu něchat vše při starém nebo již nahlašovat MO.

Vše zůstává tzn, přihlášen na OSSZ+zdravka ale odvody se již platí "dohromady"? př. program mi vypočítá odvody pro OSSZ pro oba a vyplivne přehled, to samé zdravotní odvod. Nikde se mi neukazují jednotlivý zaměstnanci. To je normální? Vždy to bude dohromady?

Omlouvám se za "přiblblé" dotazy, ale nemám s tím zkušenost. Díky za rady na co si dát pozor.

Velmi děkuji Z.

Editoval zabiocko (2014-08-10 12:52:04)

Offline

 

#2 2014-08-15 22:54:22

Zdena
Moderátorka

Re: Malá organizace - počet - platby

Můžete nechat všechno při starém. Rozdělení na malé a velké organizace už pár let neplatí. Odvody pro OSSZ a ZP (pokud jsou oba zaměstnanci u stejné ZP) budou dohromady. Uvádí se pouze úhrny vyměřovacích základů všech zaměstnanců a úhrny pojistného. Jmenné seznamy ani jiné údaje o zaměstnancích se neuvádí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB