Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-10-07 09:20:34

Selina
Host

insolvenční řízení

Provedla jsem pro jedno nakladatelství práci na základě smlouvy o dílo, za kterou jsem měla hned po odevzdání dostat honorář. Už je to čtvrt roku a přes neustálé uhánění firma není ochotná zaplatit. Nedávno jsem viděla v praxi fungovat insolvenční řízení (pro změnu na firmě, která nám staví byt - jeden naštvaný dodavatel podal návrh na ins. řízení a během několika týdnů se dlužník dohodl na narovnání, zaplatil a řízení bylo uzavřeno) a po prostudování příslušného zákona jsem získala dojem, že bych ho mohla v mém případě využít také. Můžu jako OSVČ bez ŽL podat návrh na IŘ na nakladatelství, které nechce platit? Kdo platí náklady na soud?

 

#2 2008-10-16 21:52:01

Zdena
Moderátorka

Re: insolvenční řízení

Insolventní návrh může podat jakýkoliv věřitel, tedy i občan. K nákladům řízení čtěte například zde:
http://www.mojepoplatky.cz/soudni-popla … rhu-7.html

Offline

 

#3 2011-04-12 08:58:42

HankaR
Člen/ka

Re: insolvenční řízení

Jsem OSVČ a plátce DPH a pracovala jsem od r.2005 na základě smlouvy o dílo pro firmu, která je od  ledna 2011 v insolvenčním řízení a vloni mi přestala platit faktury. Při podání přihlášky pohledávky mohu přihlásit i zálohové faktury ? Pokud ano, bude výše pohledávky  včetně DPH nebo bez DPH ?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB