Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-06-12 19:24:05

EEProjekt
Člen/ka

OSVČ vs. nakládání s odpady

Ahoj
Chtěl bych se zeptat na něco, o čem nemůžu skoro nikde nic najít.

Jsem OSVČ, inženýrské práce, pracuji z domu. K podnikání užívám laserovou tiskárnu, do ní kupuji tonery. Jsou nějaká pravidla, jak musím nakládat při výměně s prázdnými tonerovými kazetami? Není to nějaký nebezpečný odpad? Musím to někam nosit? Musím mít nějaké potvrzení, že jsem to někam odevzdal? Nebo je můžu jen tak hodit do popelnice a nic víc neřešit? Ať hledám jak hledám, tak žádné rady moc nenacházím ...
Díky moc

Offline

 

#2 2014-06-15 00:01:03

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ vs. nakládání s odpady

Prázdná tonerová kazeta není nebezpečným odpadem (kategorie N), je zařazena mezi ostatní odpady (kategorie O). Můžete hodit do popelnice.

http://www.kyocera.cz/produkty/spotrebn … ou-kazetou
Použitý/prázdný tonerový zásobník je podle Zákona  34/2008Sb o odpadech, dále podle vyhlášky č.503/2004 zařazen mezi odpad kategorie O-ostatní, pod číslem 08 0318 Odpadní tiskařský toner neuvedený pod číslem 08 0317.

Offline

 

#3 2014-06-16 15:21:09

EEProjekt
Člen/ka

Re: OSVČ vs. nakládání s odpady

Děkuji za navedení.

Jen pro info, nejedná se o zákon 34/2008 a vyhlášku 503/2004 ... to jsou jen jejich změnové předpisy.
Zákon je č. 185/2001 Sb., o odpadech + vyhláška č. 381/2001 Sb., Katalog odpadů
Udává se vždy číslo původního předpisu.

V aktuálním znění k nalezení např. na portálu veřejné zprávy www.gov.cz, sekce Vyhledávání v zákonech.



Ale úplně té odpovědi nerozumím ... na jednu stranu "můžu hodit do popelnice", na druhou stranu v odkazu se píše "Odpadní tonerové kazety přísluší odevzdat do sběrného dvora". Čili jsem stále tam, kde na začátku.

Editoval EEProjekt (2014-06-16 15:31:13)

Offline

 

#4 2014-06-16 17:23:58

Zdena
Moderátorka

Re: OSVČ vs. nakládání s odpady

Prázdná kazeta není nebezpečným odpadem, takže v tomto směru nemáte žádné povinnosti. Všechny ekologicky závadné odpady (i ty, které nejsou přímo nebezpečné) by se správně měly odevzdávat do sběrného dvora. Prázdné kazety by mohl převzít Váš dodavatel. Jsou i firmy, které je vykupují.

Offline

 

#5 2014-07-02 08:42:22

kkk
Člen/ka

Re: OSVČ vs. nakládání s odpady

Má podnikatel povinnost si platit vlastní popelnici? Dovážím látky ze zahraničí a jediné obaly které mám jsou papírové nebo igelitové, které vhazuji do popelnic pro tříděný odpad.
Díky

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB