Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-03-26 10:58:51

Radka
Host

Silniční daň???

Dobrý den, v případě že uplatňuji výdaje procentem z příjmů (paušálem), nevedu tudíž daňovou evidenci, a neuplaňuji zvlášť výdaje na pracovní cesty. Musím i v tomto případě platit silniční daň? Děkuji

 

#2 2008-03-27 22:40:14

Zdena
Moderátorka

Re: Silniční daň???

Silniční daň platí ten, kdo své auto používá k podnikání, bez ohledu na způsob uplatňování výdajů. Záleží na druhu vašeho podnikání - pokud můžete v klidu tvrdit, že auto nepoužíváte (nejste třeba taxikářka) a FÚ vám neprokáže opak, pak je podle mého názoru zbytečné platit silniční daň.

Offline

 

#3 2008-10-02 10:31:31

Harnischova
Host

Re: Silniční daň???

Prosím Vás, měla bych dotaz k silniční dani. Je potřeba u lidí zaměstnaných u soukromé firmy na DPP nebo v klasickém pracovním poměru, platit silniční daň? V pracovní smlouvě (DPP) je místo firmy  např.Rakovník a zaměstnanci vlastním vozem se, za příspěvek zaměstnavatele Kč 3,-/km, dopravují za prací do okolních měst?
Děkuji Harnischová

 

#4 2008-10-03 23:13:00

Zdena
Moderátorka

Re: Silniční daň???

Předpokládám, že příspěvek zaměstnavatele je na dopravu obecně a je na rozhodnutí zaměstnance, jaký dopravní prostředek zvolí. Nedostávají klasické cestovní náhrady (pak by silniční daň odváděl zaměstnavatel), ani nepoužívají svá vozidla k podnikání či jiné samostatné výdělečné činnosti, takže nemusí platit silniční daň.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB