Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-06-03 16:13:46

Biggby
Zablokovaný

Začátky OSVČ

Dobrý den,
právě jsem dostudoval střední školu a místo zaměstnání bych rád rozjel podnikání jako OSVČ. Jednalo by se o nákup/prodej a vše kolem PC
- Hardware - servis PC, sestavování počítače, upgrade pc, čistění pc
- Software - instalace operačního systému, zabezpečení pc, odvirování, čistění pc, záloha a záchrana dat z poškozeného disku
- Tvorba webových stránek
- Výuka práce na počítači.

Pokud se nepletu, tak jsou to všechno živnosti volné. No to je asi tak vše, co jsem si dokázal zjistit. Nikde jsem nenašel co a jak budu muset platit, protože do konce prázdnin jsem pořád jako student školy a tak bych měl mít nějaké slevy. Mohl by mě někdo do začátku pomoct, co a jak musím vše udělat, abych získal živnost. Na co nesmím zapomenout a podobně? Klidně stačí odkaz na nějaký text, který by to řešil.

A ještě jsem se chtěl zeptat. Když budu podnikat na OSVČ, tak můžu vystupovat jakoby pod nějakým jménem, co zní jako firma? Třeba místo toho, abych to psal jako "opravy a servis Jan Novák", tak bych používal označení "JN servises".

Ještě bych rád zjistil, co se bude dělat, pokud nebudu v živnosti vydělávat. Budu muset platit pojištění? Nebo co kdybych byl v takovém mínusu, že bych chtěl živost pozastavit nebo zrušit. Jde to vůbec?

Editoval Biggby (2014-06-03 16:17:22)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB