Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-20 20:39:08

Peťan
Člen/ka

AdSense krok za krokem

Nechtěl by někdo udělat jednoduchej článek "krok za krokem" pro gumy jako jsem já, co člověk musí udělat, aby mohl mít legálně na svých stránkách reklamu AdSense? Něco pro studenty a něco pro zaměstnance (můj případ) ... podnikatelé na to většinou mají daňové poradce apod...

Čím víc o tom čtu, tím mám víc otázek :(
Volná živnost a identifikovaná osoba je asi jesná... Ale trochu mě děsí měsíční podávání souhrných hlášení, když bych si peníze nechával vyplatit třeba i jen jednou za rok...Co tam sakra každej měsíc psát? Má to vůbec cenu, když bych měl výdělek třeba jen 3000 Kč/rok? Co bych pak měl vyplnit do "Přiznání k dani z příjmů fyzických osob", které mi každý rok předkládá zaměstnavatel.

PS.: Před několika lety (když bylo ještě AdSense v dolarech = USA) jsem měl tuto službu na svých stránkách. Jak se to přesunulo do Irska, tak jsem zobrazování reklam odstranil. Momentálně mám na AdSense účtě asi 4000 Kč a nikdy nedošlo k výplatě. Hrozí mi nějaká sankce?

Díky. Jsem z toho na nervy :D

Editoval Peťan (2014-01-20 20:39:35)

Offline

 

#2 2014-04-25 17:42:49

janavk
Administrátorka

Re: AdSense krok za krokem

Za každý měsíc, kdy jste něco vydělal od Google AdSense, musíte podat souhrnné hlášení, je jedno, kdy vám to vyplatí, takže patrně budete podávat každý měsíc (a to elektronicky. S datovou schránkou je to bez dalších komplikací - nemusíte nosit papír na úřad).
Jinak - o návod "krok za krokem s Google AdSense" co se týče daní a živnosti jsem se pokusila v článcích
http://jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-adsense.php
http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB