Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-09-24 15:07:59

Tomáš CZ
Host

Založení živnosti

Dobrý den, chtěl bych si založit živnost a tak bych se chtěl zeptat na jednu otázku. Chtěl bych provozovat internetový obchod a ještě provádět montáže antén a satelitů pro zákazníky kteří si tyto věci u mne v již zmiňovaném internetovém obchodě zakoupí. Proto bych se chtěl zeptat jaká živnost se na tyto věci vztahuje. Předem děkuji za jakékoliv informace...

 

#2 2008-09-26 14:51:03

janavk
Administrátorka

Re: Založení živnosti

Podívejte se na činnosti živnosti volné, viz
http://www.jakpodnikat.cz/zivnosti-volne-vazane.php

Offline

 

#3 2008-09-27 15:21:37

Zdena
Moderátorka

Re: Založení živnosti

Na e-shop bude stačit živnost volná, obor Maloobchod a velkoobchod. Montáže antén a satelitů bývaly v náplni vázané živnosti Montáž, údržba a servis telekomunikačních zařízení. Od 1.7.2008 je ale tato živnost zrušena. Myslím, že se obsah živnosti přesunul do živnosti řemeslné Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a komunikačních zařízení. Přesnou informaci by vám měl podat živnostenský úřad.

Offline

 

#4 2008-09-30 18:21:38

Kleitos
Host

Re: Založení živnosti

Dobrý den. Měl bych dva dotazy ohledně založení živnosti:

1) Při prodávání či odvádění autorského poplatku u díla chráněného autorským zákonem by se tato činnost řadila do jaké živnosti? Jaká činnost to přesně je?
2) Pro výrobu elektrické energie a její distribuci do sítě by stačilo si pořídit pouze volnou živnost?

Děkuji Vám za odpověď a přeji příjemný den

 

#5 2008-09-30 18:41:24

Zdena
Moderátorka

Re: Založení živnosti

Ani na jednu z uvedených činností se nevztahuje živnostenský zákon.

1) využívání výsledků duševní tvůrčí činnosti, chráněných zvláštními zákony, jejich původci nebo autory není živností  ( § 3/1/b/ živnostenského zákona)
2) výroba elektřiny, výroba plynu, přenos elektřiny, přeprava plynu, distribuce elektřiny, distribuce plynu, uskladňování plynu, výroba tepelné energie a rozvod tepelné energie, které podléhají licenci podle zvláštního právního předpisu (energetický zákon) také není živností (§ 3/3/d/ živnostenského zákona).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB