Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-03-04 20:51:00

bada
Člen/ka

vklad majetku a daňové přiznání

Dobrý den,

OSVČ chce vložit do majetku firmy stroje, které již dříve vlastnil a nyní je bude používat k podnikání. Jejich hodnota dle současných cen nedosahuje 40000,- kč. Jak je zaevidovat a je možné je v daňovém přiznání odečíst jako náklad? Bude to jenom nepeněžní uzávěrková operace a podle kterého §. Zkoušela jsem to hledat, ale nemůžu se v tom zorientovat.
děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2014-03-05 16:49:49

Zdena
Moderátorka

Re: vklad majetku a daňové přiznání

Pokud je současná hodnota strojů do 40 tis. Kč, tak si neuplatní žádný výdaj. Ledaže by stroje koupil nyní například od nepodnikajícího souseda nebo kamaráda.

Offline

 

#3 2014-03-06 19:17:15

bada
Člen/ka

Re: vklad majetku a daňové přiznání

Děkuji za odpověď. Aby si na ně mohl uplatňovat náklady, např. opravu nebo nákup náhradního dílu, je ale zařadit do evidence bude muset???? Je to tak?

Offline

 

#4 2014-03-06 19:28:04

Zdena
Moderátorka

Re: vklad majetku a daňové přiznání

Ano.

Offline

 

#5 2014-08-11 17:32:32

LOO
Člen/ka

Re: vklad majetku a daňové přiznání

Dobrý den,
prosím o radu. Vstupní cena majetku se počítá z uhrazených faktur? Jde mi o toto: nemovitost jsem uvedl do provozu k 31.12., potřeboval jsem začít odepisovat majetek a  jednu fakturu s DUZP v prosinci v hodnotě 8 000 jsem uhradil až v lednu následujícího roku - mohl jsem i tuto fakturu počítat do vstupní ceny majetku a uplatnit odpisy a nebo tato faktura měla být technické zhodnocení v roce následujícím?

Děkuji za odpověď

Petr

Offline

 

#6 2014-08-11 22:15:15

Zdena
Moderátorka

Re: vklad majetku a daňové přiznání

Fakturu jste mohl započítat do vstupní ceny majetku. Vstupní cena se počítá i z neuhrazených faktur.

Offline

 

#7 2014-08-12 14:13:52

LOO
Člen/ka

Re: vklad majetku a daňové přiznání

Děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB