Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-03-04 23:59:34

veru
Člen/ka

garant pro hostinskou činnost

Dobrý den, kamarád si bude otvírat hospůdku. Bohužel nemá praxi a nemá ani školu v oboru aby mohl dostat živnost. Poprosil mne jestli bych mu tedy neudělala garanta, s tím, že vše bude psáno na něj a bude podepsána smlouva o tom, že veškerou zodpovdnost bere sám na sebe. Chci se zeptat zda je to tedy možné mu dělat garanta, s tím že budu odevšeho  zproštěná. Nerada bych aby na mě a mou rodinu přisli exekutoři nebo nějaké stíhání kdyby se mu nedařilo. Tak jestli mi můžete prosím poradit a napsat nějaké informace? Moc mi to pomůže, děkuji moc, s pozdravem veronika

Offline

 

#2 2014-03-05 09:24:03

Marie66
Člen/ka

Re: garant pro hostinskou činnost

Podle mého názoru by v tom neměl být problém. Garant je zaregistrován na ŽÚ a jedná se o "garantování" odbornosti, nikoliv o např. správný výběr dodavatele el. energie nebo autoservisu :-)
Samozřejmě, že nějaké Vaše zproštění finanční odpovědnosti si zahrnete do Smlouvy, případně další body, na kterých se dohodnete, včetně  finanční úplaty za služby garanta. Doporučuji zahrnout do Smlouvy těch bodů raději více, než méně. (Mám zkušenost, že garant si vzal za svoje služby jednorázově nemalé peníze a podnikatel - 35 let, do půl roku zemřel. Bohužel se jednalo o s.r.o.-jediný jednatel i společník. Zatím to není dořešeno a jsem zvadavá, jestli se něco dostane zpět)
Na závěr poznámka-Smlouvu, kterou mezi sebou uzavřete, nedokládáte na ŽÚ, tam je nezajímá, co mezi sebou máte.

Offline

 

#3 2014-03-05 11:12:33

veru
Člen/ka

Re: garant pro hostinskou činnost

Děkuji moc za odpověď. Takže stačí mít vše podchycené ve smlouvě a pak je vše v pořádku. :) paráda ..A na jak dlouho je ten garant? Slyšela jsem že na jeden rok :)

Offline

 

#4 2014-03-05 11:19:55

LucieO
Člen/ka

Re: garant pro hostinskou činnost

Také mám garanta na hostinskou činnost a myslela jsem si že to lze po 3 letech zrušit, ale na ŽÚ mi bylo řečeno, že až po 6 letech. Jinach garant nenese žádné riziko.

Offline

 

#5 2014-03-05 11:21:39

veru
Člen/ka

Re: garant pro hostinskou činnost

Ty brdo po 6..to je dost, ale tak když neponesu žádné riziko, tak proč ne. A ještě mi prozraďte prosím kolik se tak pohybuje částka která se cca dává garantovi.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB