Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Podání přiznání k DPH přes datovou schránku

#1 2014-02-23 10:53:32

goman
Člen/ka

Podání přiznání k DPH přes datovou schránku

Ahoj, možná jsem špatně hledal, ale ať jsem hledal jak jsem hledal, nikde jsem nenašel podrobný návod, jak postupovat s přiznáním k DPH přes datovou schránku a co vše je nutné vyplnit do zprávy v datové schránce. Máte s tím někdo zkušenosti a můžete mi poradit, popřípadě odkázat na návod, jak na to?

Zatím jsem vysledoval tento postup:
1) Přihlásím se do datové schránky a dám vytvořit novou zprávu
2) Zvolím, že zprávu posílám jako podnikající fyzická osoba
3) Zvolím dle vyhledávání příslušný finanční úřad (pro mě je to Brno IV a zde je ID datové schránky: yexn6jh) - to tedy vyhledám a dám k dalšímu kroku
4) Zde jsou tyto kolonky:
Věc    
Zmocnění     / § odstavec písmeno
Naše čís. jednací     Naše spisová značka
Vaše čís. jednací     Vaše spisová značka
K rukám     Do vlastních rukou
- co do nich správně vyplnit? To jsem naprosto nikde nenašel :-(
5) Pokud bych správně vyplnil kolonky v bodu 4, tak bych dal Pokračovat
6) Zde je možnost přidat přílohy. Pokud jsem to správně pochopil, tak jako přílohu zvolím příslušný XML soubor s přiznáním, který mám vygenerovaný (v mém případě to umí program PROFIT, který mi to vygeneroval).
7) Pokud by vše bylo správně vyplněno dal bych Odeslat zprávu a ta by tedy byla odeslána Finančnímu úřadu, je to tak?
8) Následně bych zaplatil příslušnou částku (DPH) na účet finančního úřadu tedy v mém případě pro Jihomoravský kraj 705?77628621/0710

Je toto prosím správný postup nebo někde dělám chybu a co je tedy povinné vyplnit v bodu 4?
Budu rád za jakékoliv rady :-)
Díky
Janák Karel

Offline

 

#2 2014-02-25 10:22:06

Simona S
Člen/ka

Re: Podání přiznání k DPH přes datovou schránku

Dobrý den, posílám DPH datovou schránkou a vyplňuji pouze věc a a přílohu ve formátu xml, FÚ nic nenamítá
Zdraví Simona

Offline

 

#3 2014-02-25 10:24:59

goman
Člen/ka

Re: Podání přiznání k DPH přes datovou schránku

Zdravím, díky za informaci :-). Nakonec jsem to udělal obdobně s využitím 602 form filler, pomocí kterého jsme zaslal přiznání přes datovou schránku a taktéž zde byla vyplněna pouze Věc :-). Tedy věřím, že bude takto vše v pořádku.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Podání přiznání k DPH přes datovou schránku

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB