Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-17 11:35:31

tomas877
Člen/ka

Založení Identifikované osoby k DPH

Dobrý den,

začal jsem na svých stránkách zobrazovat reklamu Adsense, tedy bych se měl do 15 dnů zaregistrovat jako identifikovaná osoba k DPH.
Dnes jsem byl na FÚ s požadavkem na registraci k identifikované osobě k DPH, úřednice mi tam však sdělila, že potřebuje nějaký doklad nebo fakturu, že jsem začal poskytovat službu, jinak mě prý jako identifikovanou osobu nezaregistruje.

Jaký doklad nebo fakturu jí mám v případě Adsense dodat, když jsem ještě nic nevydělal a s google žádnou smlouvu podepsanou nemám?

Předem díky za každou informaci.

Offline

 

#2 2014-04-25 17:39:39

janavk
Administrátorka

Re: Založení Identifikované osoby k DPH

Osobně se mi zdá požadavek té úřednice nesmyslný, na vašem místě bych to vyřešila tak, že na kus papíru napíšu prohlášení, že od té a té doby zobrazuji na svém weby reklamy Google AdSense a tím pádem mi poplynou příjmy od firmy v Irsku.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB