Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-05 20:09:35

kodl1
Člen/ka

DPP

Dobrý den chtěla bych se zepta, jsem na mateřské dovolené, nyní bych měla být cca 2 měsíce na DPP s platem do nebo rovno 10000,-Kč. Pokud podepíšu prohlášení nebudu platit sociální ani zdravotní ani daň z této částky? a co když prohlášení nepodepíšu? co je pro mne vyhodnější děkuji s pozdravem

Offline

 

#2 2014-02-05 23:55:50

Zdena
Moderátorka

Re: DPP

Prohlášení podepisujete jenom k dani z příjmů, se zdravotním a sociálním pojištěním nemá nic společného. Z odměny za dohodu o provedení práce do 10 tis. Kč měsíčně se neplatí ZP a SP. Pokud podepíšete prohlášení, tak si uplatníte slevu na poplatníka a zaměstnavatel nestrhne ani daň z příjmů. Při nepodepsaném prohlášení zaměstnavatel strhne a odvede daň podle zvláštní sazby 15%., kterou si můžete po skončení roku vyúčtovat prostřednictvím daňového přiznání. Podepsala bych prohlášení, je to pohodlnější.

Offline

 

#3 2014-07-20 21:56:46

zdenuna
Člen/ka

Re: DPP

Dobrý den, mám brigádníka a ještě jsem ho nenahlásila na FÚ, jaká je lhůta na přihlášení? Děkuji

Offline

 

#4 2014-07-20 22:49:08

Zdena
Moderátorka

Re: DPP

Do 15 dnů od vzniku povinnosti srazit daň nebo zálohu.

Offline

 

#5 2014-11-29 17:35:27

marie388
Člen/ka

Re: DPP

Dobrý den,
   podnikatel potřebuje na 2 měsíce brigádníka na DPP. Jak je to, když je někdo na úřadu práce a má podporu a nebo když nemá podporu.
Jedná se jen o pár hodin měsíčně. Děkuji za radu. M.

Offline

 

#6 2014-11-29 21:21:41

Zdena
Moderátorka

Re: DPP

Dobrý den. Pokud pobírá podporu v nezaměstnanosti, tak může zůstat v evidenci ÚP, ale po dobu trvání DPP bude pozastavena výplata podpory. Jestli už nemá podporu, tak stačí oznámit zaměstnání - nejpozději v den nástupu (pokud včas neoznámí, tak by ho mohli vyřadit z evidence). Předpokládám, že půjde o tzv. nekolidující zaměstnání, kdy měsíční odměna nepřesáhne polovinu minimální mzdy, tj. 4.250,- Kč, od ledna 2015 pak 4.600,- Kč.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB