Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-25 16:03:10

evulka27
Člen/ka

Zrušení registrace k DPH

Dobrý den,

jelikož jsem za posledních 12 měsíců neměla zdanitelné plnění, chce mi finanční úřadi zrušit registraci k DPH. Ale v 5/2009 jsem si do podnikání pořídila stroj ze zahraničí (z Německa), v roce 2013 končí odpisy. Musím finančnímu vracet DPH, když neuplynulo ještě 5 let od doby pořízení, což uplyne v 5/2014 a předpokládám, že registrace bude zrušena dříve.
A musím vracet DPH také v případě, že jsem si pořídila drobný majetek tj. třeba do částky 10 tis. Kč? U již zmíněného stroje si myslím, že když šlo o tzv. reverse charge, tak by to mělo být v pořádku, tedy žádné DPH nevracet.

Děkuji za odpověď
Eva

Offline

 

#2 2014-01-26 10:19:28

Zdena
Moderátorka

Re: Zrušení registrace k DPH

Za stroj nebudete nic vracet, lhůta pro úpravu základu daně skončila 31.12.2013 (nepočítají se měsíce, ale kalendářní roky - § 78/2 ZDPH). Nemá to nic společného s reverse-charge, ani s odpisy HM.
Drobný majetek se nedodaňuje.

Offline

 

#3 2014-01-26 13:13:13

evulka27
Člen/ka

Re: Zrušení registrace k DPH

Děkuji za odpověď. A s materiálem je to jako s drobným hmotným majetkem? Když jsme nakoupili benzín v minulém roce, ale jelikož jsme neměli žádnou zakázku, tak jsme ho nespotřebovali.

Offline

 

#4 2014-01-27 13:10:04

Zdena
Moderátorka

Re: Zrušení registrace k DPH

Materiál na skladě se dodaňuje.  Ptáte se na benzín v nádrži auta? Ten je považován za spotřebovaný.

Offline

 

#5 2014-02-28 13:22:21

newbie
Člen/ka

Re: Zrušení registrace k DPH

Dobrý den, zjistil jsem, že za posledních 12 měsíců nepřekračuji 1 mil. a chci zrušit registraci k dph. Nevíte, jak dlouho trvá, než vydají rozhodnutí? Je na to zákonná lhůta? Nebo přestávám vystavovat faktury s dph již ode dne, kdy podám žádost o zrušení? Děkuji.

Offline

 

#6 2014-02-28 22:35:52

Zdena
Moderátorka

Re: Zrušení registrace k DPH

Zákonná lhůta není. Podejte žádost o zrušení registrace a počkejte, až vám FÚ pošle rozhodnutí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB