Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Změna plátce na neplátce

#1 2014-01-17 22:29:58

unholy.eva
Člen/ka

Změna plátce na neplátce

Dobrý večer,
potřebovala bych poradit.
30.6.2012 jsme zrušila registraci k DPH, ale podnikám dál, prodej zbývajícího oblečení ze zásob + úklid.
Při podávání daňového přiznání za rok 2012 jsem chtěla dodanit zbývající zásoby, ale zavolali mě na Fú a řekli mě, že to nejde dodanit, protože pořád podnikám, tak jsem musela daňové přiznání upravit bez toho dodanění zásob.

Jenže teď nevím jak mám napsat do daňového přiznání za rok 2013  příjem z prodaného oblečení, na které jsem uplatnila odpočet ale prodávám ho už jako neplátce.
Jestli celkouvou cenu za kterou jsem to prodala nebo sníženou o dph?

Děkuju

Editoval unholy.eva (2014-01-18 02:16:34)

Offline

 

#2 2014-01-17 23:07:22

Zdena
Moderátorka

Re: Změna plátce na neplátce

V jakém daňové přiznání jste chtěla dodanit zásoby? V přiznání k dani z příjmů nebo k DPH? Odpočet DPH, který jste si uplatnila při pořízení zásob, jste měla vrátit v posledním přiznání k DPH při zrušení registrace.
U daně z příjmů se nic nemění, pokračujete v podnikání, takže příjem z prodaného zboží (jste neplátce, tak prodáváte bez DPH) uvedete do přiznání v roce prodeje.

Offline

 

#3 2014-01-18 02:16:07

unholy.eva
Člen/ka

Re: Změna plátce na neplátce

Tak to jsem neudělala a to mě vyplňovala papíry daňová poradkyně. To jsem se s ní radila a napsali jsme to do daňového přiznání z příjmů což bylo špatně.

Daňové přiznání za 2 čtvrtletí 2012 mám nulové což bylo poslední co jsem podávala.

Já jsem to měla totiž složitější tak jsem ji asi zmátla.
14.5. 2012 ukončení živnosti
30.6. 2012 ukončení DPH
18.4.2012 daňové přiznání za 1 čtvrtletí
19.7.2012 daňové přiznání za 2 čtvrtletí
6.8.2012 obnovení živnoti (kvůli úklidu společensví domů)

Myslíte mám se přiznat a ještě udělat dodatečné daňové přiznání? nebo to mám nechat být, když si toho fú nevšimnul.

Děkuju

Offline

 

#4 2014-01-18 18:11:36

Zdena
Moderátorka

Re: Změna plátce na neplátce

Nevidím nic tak složitého, co by mohlo daňovou poradkyni zmást:-)

Zákon o DPH, platný k 30.6.2012, Vám v § 79 odst. 4 ukládal povinnost:  "snížit uplatněný nárok na odpočet daně u majetku, který je ke dni zrušení registrace jeho obchodním majetkem a u kterého uplatnil nárok na odpočet daně nebo jeho část."
Možná jste měla k datu zrušení registrace na skladě pouze zboží od neplátců a nemusela jste tedy nic vracet.

Pokud něco dlužíte, tak rozhodněte sama, jestli podáte dodatečné přiznání za 2. Q/2012. Když si toho FÚ dosud nevšiml, tak bych se spolehla, že si toho nevšimne ani do července 2015 (lhůta pro doměření), a nechala bych to být.

Offline

 

#5 2014-01-18 19:40:21

unholy.eva
Člen/ka

Re: Změna plátce na neplátce

Moc Vám děkuju za odpověď, doufám, že si toho Fú nevšimne, budu se za to modlit.
Děkuju Eva

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Změna plátce na neplátce

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB