Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-21 12:10:29

thaavi
Člen/ka

silniční daň u zaměstnance

Dobrý den, zaměstnanec používá na služební cesty auto, jehož není vlastníkem. Za vykonané cesty dostává cestovní náhrady. Kdo bude platit silniční daň za dny, kdy bylo auto využito pro služební cesty. Zaměstnavatel anebo to musí platit majitel vozu? Děkuji

Offline

 

#2 2013-01-21 18:02:44

Zdena
Moderátorka

Re: silniční daň u zaměstnance

Pokud zaměstnanec používá osobní auto, tak silniční daň platí zaměstnavatel (pokud už ji z nějakého důvodu neplatí majitel vozidla).

Offline

 

#3 2014-01-10 18:23:01

katy11
Člen/ka

Re: silniční daň u zaměstnance

Dobrý den, ráda bych se zeptala ke shora uvedenému dotazu. Zaměstnavatel je povinen hradit silniční daň za osobní automobil, který využívá ke služebním cestám jeho zaměstanec, i když jej zaměstnanec nevlastní? V mém případě si zaměstnanec bude automobil bezplatně půjčovat od svého otce, který není k silniční dani zatím zaregistrován. Zaměstnanec rovněž bude pobírat za služební cesty cestovní náhrady. Měla jsem ale za to, že pokud zaměstnanec automobil nevlastní, musí se registrovat k SD ten, kdo je uveden v TP. Pokud ale platí to, co je uvedeno v předchozím dotazu, tak se naše firma, jako zaměstnavatel, bude registrovat k SD, je to správně? Možná jsem spletla dohromady zaměstnance a OSVČ. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc za odpověď!

Offline

 

#4 2014-01-10 20:51:06

Zdena
Moderátorka

Re: silniční daň u zaměstnance

Ano, u zaměstnance je to jiné. Silniční daň za osobní vozidlo platí zaměstnavatel, který vyplácí svému zaměstnanci cestovní náhrady. Můžete zvolit roční nebo denní sazbu podle toho, co je výhodnější.

Offline

 

#5 2014-01-12 17:56:34

katy11
Člen/ka

Re: silniční daň u zaměstnance

Velice Vám děkuji za rychlou odpověď paní Zdeno! Přeji Vám vše nejlepší v novém roce! Katka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB