Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-08 22:49:18

Matulka
Člen/ka

Vyřazení auta z OM

Jsem FO, plátce DPH. V roce 2002 koupeno auto na ICO, zařazeno do OM, uplatněno DPH. Nyní chci auto převést do osobního užívání. Je nutné přepsat  ICO na RČ a jak to bude s daní z příjmu a DPH? Díky. Marie

Offline

 

#2 2014-01-08 23:41:47

Zdena
Moderátorka

Re: Vyřazení auta z OM

Není nutné přepisovat na RČ. DzP při vyřazení nic. DPH podle § 13/4/a) ZDPH.

Offline

 

#3 2014-01-10 09:14:16

Matulka
Člen/ka

Re: Vyřazení auta z OM

Děkuji moc  za bleskovou odpověd. Pochopila jsem správně , že DPH při bezúplatném převodu auta do osobního majetku se DPH neplatí?  Díky

Offline

 

#4 2014-01-10 17:11:32

Zdena
Moderátorka

Re: Vyřazení auta z OM

Použití hmotného majetku pro účely nesouvisející s ekonomickými činnostmi plátce je považováno za dodání zboží za úplatu. Základ daně podle § 36/6 ZDPH.

Offline

 

#5 2014-01-10 23:14:05

Matulka
Člen/ka

Re: Vyřazení auta z OM

Pani Zdeničko, moc Vám děkuji za čas, který jste věnovala mému problému, ale bohužel  jsem nepochopila a stále nevím, zda mám při převodu 13 let starého auto do osobního vlastnictví vracet nějakou část DPH. Zdravím a děkuji.

Offline

 

#6 2014-01-11 00:10:56

Zdena
Moderátorka

Re: Vyřazení auta z OM

Nic nevracíte, odvádíte DPH jako při dodání zboží. Vystavujete doklad o použití. Základem daně je cena, za kterou by se dalo stejné nebo obdobné zboží pořídit v době vyřazení do osobního užívání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB