Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou

#1 2014-01-06 00:04:57

zaxmax
Člen/ka

Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou

Dobry den,

v unoru 2013 jsem vyridil u banky uver na dokoupeni zbozi. Cast faktur jsem zaplatil ze sveho uctu a tyto faktury mi sporitelna posleze proplatila. Zbylou cast faktur za me proplatila sporitelna primo dodavatelum.

Chtel jsem se zeptat, jakym zpusobem tyto vydaje uctovat a jak nalozit s dph?

Dekuji za radu.

Offline

 

#2 2014-01-06 00:06:20

zaxmax
Člen/ka

Re: Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou

Jenom doplnuji, ze byt z toho nemam radost, za rok 2013 jeste neni priznane dph u zadneho kvartalu.

Offline

 

#3 2014-01-07 00:20:11

Zdena
Moderátorka

Re: Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou

Faktury zaplacené ze soukromého účtu (píšete, že jste zaplatil ze svého účtu, předpokládám, že máte na mysli účet, který nepoužíváte k podnikání): pokud vedete pokladnu, tak si vytiskněte výpis z účtu a zapište jako výdaj z pokladny. Daňový výdaj (pro účely daně z příjmů) můžete uplatnit ke dni zaplacení.
Faktury zaplacené spořitelnou: úhrady máte na výpisu, takže stejně, jako kdybyste zadal příkaz k úhradě sám.

Nárok na odpočet DPH můžete uplatnit v období, ve kterém měl v rukou fakturu za zboží, ale i později, máte na to max. 3 roky.

Offline

 

#4 2014-01-13 03:23:14

zaxmax
Člen/ka

Re: Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou

Dobry den, svym uctem jsem mel namysli podnikatelsky ucet ve fio bance. Z tohoto uctu jsem cast faktur zaplatil. Cast faktur nechala proplatit bankerka sporitelny.

Cili dph uplatnuji ke dni, kdy jsem obdrzel zbozi s fakturou, tento den povazuji za duzp. Je tomu tak?

Co se tyce danovych vydaju, tak ty zapisuji dle realnych datumu z vypisu uctu a pozdejsi pravidelne splatky uveru jiz tedy nejsou danovym vydajem. Je tomu tak?

Offline

 

#5 2014-01-13 22:50:13

Zdena
Moderátorka

Re: Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou

Ano, jak píšete. Splátky jistiny jsou nedaňovými výdaji, splátky úroků z úvěru můžete uplatnit jako daňový výdaj.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Uplatneni dph u faktur proplacenych bankou

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB