Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-12-30 07:13:54

xVinc
Člen/ka

Platba bez dokladu (platim bez DPH)

Dobrý den,
mám dotaz, již předem je mi jasné, že to není správné, ale zajímá mě jak funguje prodej "na černo" bez dokladu.
Kamarád plátce DPH koupí zboží za 121 Kč (100 + 21 Kč (DPH) ), mě nabídne že mi ji prodá za 100 Kč bez dokladu, tedy bez DPH.

Dotaz: Pro své učetníctví musí přeci vystavit nějaký doklad, aby se mu zaplacených 21 Kč navíc vykompenzovalo, co si napíše na tento doklad ?

Jsem OSVČ plátce DPH, prodávám poměrně drahé zboží přes eshop, takže se stimhle nesetkam, ale zkoušel jsem si to jen tak cvičně spočítat (jsetli chápu jak to s tim DPH je), ale pořád mi vychází, že prodejce doplácí ze svého......což pravda asi nebude.

Díky za vysvětlení.

Offline

 

#2 2013-12-30 12:25:51

JANAA
Člen/ka

Re: Platba bez dokladu (platim bez DPH)

Dobrý den, Váš známí zakoupil za 121 korun, 21 korun DPH mu vrátí finanční úřad, Vám prodá na černo, dostane od Vás stovku, tzn žádný zisk, žádná ztráta, a tím, že Vám to prodal na černo, bez dokladu, ušetří jak na DPH, tak na dani z příjmů.
Otázkou je, zda se jedná o spotřební věc, nebo o zboží na sklad, kdyby náhodou přišla kontrola z  FÚ.

Offline

 

#3 2013-12-30 12:51:49

xVinc
Člen/ka

Re: Platba bez dokladu (platim bez DPH)

Toto jsem si myslel, o 21Kč si sníží platbu DPH, nebo mu to FU vrátí.
Aby mohl získat DPH zpět musí zboží uvést v evidenci DPH a daňové evidenci, má tedy výdaj.

To co je psáno v odpovědi, to jsem si myslel a dosud to chápu,
ale zboží prodal, tedy jej nemá, tak si musí sám pro sebe vystavit doklad na nějakou sumu ne?

Editoval xVinc (2013-12-30 12:52:55)

Offline

 

#4 2013-12-30 12:57:26

JANAA
Člen/ka

Re: Platba bez dokladu (platim bez DPH)

Ne, nevystaví žádný doklad, fiktivně má toto zboží buď  stále na skladu, v zásobách, a nebo je fiktivně spotřebovává... když na černo, tož žádný doklad.

Offline

 

#5 2013-12-30 18:14:57

xVinc
Člen/ka

Re: Platba bez dokladu (platim bez DPH)

Děkuji za odpovědi, je to zajímavé...asi se mu řádně zvětšuje sklad :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB