Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Zrušení registrace dph a přerušení činnosti

#1 2013-11-21 12:00:45

Slávka
Člen/ka

Zrušení registrace dph a přerušení činnosti

Klient vede DE, je FO - plátce DPH. Chce k 1.12.13 přerušit živnost tzn. i zrušit registraci dph - je nemocen, příští rok jí možná obnoví. Dotazovala jsem se daňového poradce, zda platí stejné podmínky na vrácení dph u drobného majetku t.j. od 3000 do 40 000 Kč jako u hmotného majetku t.j. přepočítávat vrácení dph 5 let zpět. Řekl mi, že ano - dle zákona DPH §79a odst. 1.  Ale mně se to nezdá -hlavně ta doba 5 let. Již několikrát se mi stalo, že daňový poradce pravdu neměl. Děkuji všem za rady.

Offline

 

#2 2013-11-22 21:07:10

Zdena
Moderátorka

Re: Zrušení registrace dph a přerušení činnosti

Drobný majetek se při zrušení registrace nedodaňuje. ZDPH upravuje způsob snížení nároku z nedokončeného majetku, z neuskutečněných plnění, ze zásob a z dlouhodobého majetku. O drobném majetku se nezmiňuje.

Offline

 

#3 2013-11-25 09:21:56

Slávka
Člen/ka

Re: Zrušení registrace dph a přerušení činnosti

Paní Zdeno, moc děkuji za informaci. Slávka

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Zrušení registrace dph a přerušení činnosti

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB