Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-09-10 19:59:37

Radoslav
Člen/ka

Je ptreba prezkouseni od ITI

Dobry den,chci si zaridit zivnostensky list v oboru elektro(elektroinstalace rodinnych domu,atd.hlavne stavební elektro),kazdy mi rika neco jineho i na zivnostenskem uradu.Jaky pro tuto cinost zvolit zivnostensky list a je nutné mít jeste nejake opravneni od ITI. Ja mam 12 let praxe,vyucen v oboru a vyhlasku 50 paragraf 8.Moc dekuji za odpoved. Radek

Offline

 

#2 2008-09-12 14:17:42

Zdena
Moderátorka

Re: Je ptreba prezkouseni od ITI

Živnost Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení byla do 30.6.2008 zařazena mezi vázanými živnostmi a tam bylo vyžadováno oprávnění podle § 6c odst. 1 písm. b) zákona č. 174/1968 Sb., ve znění zákona č. 124/2000 Sb., nebo § 8a odst. 6 písm. a) zákona č. 61/1988 Sb., ve znění zákona č. 124/2000 Sb. Jestli bylo vyžadováno přezkoušení od ITI, to nevím.

Od 1.7.2008 už se ale jedná o živnost řemeslnou, u které prokazujete odbornou způsobilost dokladem o (kopíruji ze živnostenského zákona):
a) řádném ukončení středního vzdělání s výučním listem v příslušném oboru vzdělání,
b) řádném ukončení středního vzdělání s maturitní zkouškou v příslušném oboru vzdělání, nebo s předměty odborné přípravy v příslušném oboru,
c) řádném ukončení vyššího odborného vzdělání v příslušném oboru vzdělání,
d) řádném ukončení vysokoškolského vzdělání v příslušné oblasti studijních programů a studijních oborů, nebo
e) uznání odborné kvalifikace, vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace,
f) ověření nebo uznání dosažené úplné kvalifikace pro příslušný obor na základě zákona o uznávání výsledků dalšího vzdělávání.

Výše uvedené doklady můžete nahradit podobnými, jenom nemusí být na příslušný, nýbrž pouze na příbuzný obor činnosti. O tom, co bude uznáno jako příbuzný obor, rozhoduje váš živnostenský úřad. Píšete, že jste vyučen přímo v oboru, tak byste neměl mít problém, stačí vám předložit výuční list.

Se získáním živnostenského oprávnění byste neměl mít problém dokonce ani v případě, že byste nebyl vyučen. Podle § 22, písmene f) ŽZ vám stačí doložit, že máte šestiletou praxi v oboru.

Offline

 

#3 2008-09-12 22:37:42

Radoslav
Člen/ka

Re: Je ptreba prezkouseni od ITI

Je zajimave ze jsem volal do Ostravy,na ITI a tam mi bylo receno ze zivnoetensky list mi samozrejmne vydaji i bez opravnení ale mam jen zivnostak,s kterym nemuzu pracovat bez toho opravnení,tak kdo mi to nejak vysvetli nekdo nema pravdu a ja nevim kdo.Děkuji Radek

Offline

 

#4 2008-09-13 10:40:58

Zdena
Moderátorka

Re: Je ptreba prezkouseni od ITI

Offline

 

#5 2008-09-13 18:03:16

Radoslav
Člen/ka

Re: Je ptreba prezkouseni od ITI

Dobry den Zdeno,tak jsem se podival na stranky diskuse.elektrika.cz co jste uvedla a je to jasné že opravneni musi byt!!!!!!! I po novele zakona,tak jak muzete psat ze potreba neni,to by se fakt clovek picl.Co vy na to?

Offline

 

#6 2008-09-13 20:01:27

Zdena
Moderátorka

Re: Je ptreba prezkouseni od ITI

Copak jsem, sakra, elektrikář? Našla jsem vám nové podmínky dle živnostenského zákona, našla jsem pro vás dokonce i odbornou diskuzi, na které jste se dověděl, co jste potřeboval. Co vy na to?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB