Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-10-23 14:28:43

evaz
Člen/ka

Souhrnné hlášení - DIČ

Dobrý den,
mám ještě takovou prosbu. V minulosti jsem už měla k tomuto tématu několik dotazů. Ale je to tak složité, že stále hledám jak co správně udělat. Mám problém s vyplněním souhrnného hlášení. Přítel pracuje pro firmu Feibra - distribuce letáků v Linzi. Zároveń má ještě ŽL na zedničinu, je plátce DPH. Na distribuci letáků uplatňuje reverse charge. Teď vyplňuji souhrnné hlášení. Zjistila jsem si přes internet DIČ firmy. Její DIČ je ATU 15509803. Když to číslo, ale napíši do el. formuláře, tak mi to stále hlásí, že je neplatné. Jiné číslo bohužel firma nemá. Nevíte někdo, zda je to číslo takto napsané správně? Kód země AT, DIČ 15509803. Už jsem z toho zoufalá, bojím se teď, že do toho bude FÚ nějak šťourat. Chceme mít v účetnictví vše v pořádku. Dnes dělá hodně lidí na černo a když je člověk poctivý a chce to dělat jak se má, tak stále naráží na nějaký problém :-(
Pak se ještě zeptát trochu jinak. Přemýšlím o tom ze všech stran. Tu práci tam dělá na ŽL hodně lidí a většina to nijak neřeší, ale nejedná se náhodou o schwarz systems, když by člověk dělal na ŽL pouze pro jednu firmu tu samou práci?
Děkuji moc za odpovědi
E.Z.

Offline

 

#2 2013-10-23 14:44:20

andrea03
Člen/ka

Re: Souhrnné hlášení - DIČ

Zkuste napsat AT - kod zdmě  a až do čísla U15509803
Hezký den

Offline

 

#3 2013-10-23 15:06:41

evaz
Člen/ka

Re: Souhrnné hlášení - DIČ

Jste zlatá, teď jsem to zkusila a ono to funguje :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB