Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-10-23 14:17:26

MiladaP1
Člen/ka

Podnikání při rodičovské dovolené

Dobrý den, chci se zeptat, jaké jsou moje povinnosti, pokud chci začít podnikat na rodičovské dovolené? Chci podnikat jako výživová poradkyně. Děkuji moc za odpověď.

Offline

 

#2 2013-10-23 17:24:31

JANAA
Člen/ka

Re: Podnikání při rodičovské dovolené

Dobrý den, pokud chcete podnikat, zřídíte si živnostenský list, nahlásíte podnikání na FÚ, OSSZ a ZP, pokud tak nebude učiněno při zřízení ŽL.
Po dobu rodičovské dovolené bude Vaše podnikání vedeno jako činnost vedlejší.

Offline

 

#3 2013-10-24 11:09:56

MiladaP1
Člen/ka

Re: Podnikání při rodičovské dovolené

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě se chci zeptat, živnostenský list dostanu bez nějakého zvláštního vzdělání pro podnikání výživový poradce (mám kurz výživový poradce ve fitness)? Budu platit sociální a zdravotní pojištění pokud jsem na rodičovské dovolené? Kolik si můžu přivydělat na rodičovské dovolené? Děkuji moc za odpověď.

Offline

 

#4 2013-10-24 17:14:06

JANAA
Člen/ka

Re: Podnikání při rodičovské dovolené

Dobrý den, netuším, bohužel, jaké vzdělání je třeba mít pro činnost výživového poradce.
Při RD si můžete vydělat neomezeně. Sociální a zdravotní budete  platit, základem pro výpočet budou příjmy mínus výdaje.
Pokud budou výdaje vyšší než příjmy v začátku podnikání, nebudete sociální a zdravotní platit.
Pozor ale, po skončení RD se z Vás stane OSVČ hlavní, a budete platit zálohy na sociální 1890 a zdavotní 1748 v minimální výši bez ohledu na příjmy.

Offline

 

#5 2013-11-13 08:55:09

beruna
Člen/ka

Re: Podnikání při rodičovské dovolené

Výživové poradenství je volná živnost. Živnostenský list může obdržet každý, kdo o něj požádá.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB