Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

#1 2008-09-08 15:23:11

Soptik
Host

Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat co potřebuji, abych mohl prodávat zájezdy jiných cestovních kanceláří. Jednalo by se pouze o zprostředkování prodeje za provizi. Pro představu by to vypadalo jako například invia.cz nebo zajezdy.cz.

Předem dík za odpověď.

 

#2 2008-09-08 22:24:42

Zdena
Moderátorka

Re: Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

Pokud se ptáte na živnostenské oprávnění, pak vám bude stačit ohlašovací živnost volná, obor Zprostředkování obchodu a služeb.

Offline

 

#3 2008-09-08 23:03:58

Soptik
Host

Re: Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

Ano na to se ptam. Celt jsem neco zde na serveru. A od poloviny roku bu to melo stacit co uvadite. Jde mi o to ze bych prebral katalog zajezdu od cestovky. Z tohoto katalogu by si pak vybral zakaznik zajezd.A ja bych pak zprostredkoval jeho prodej u dane cestovky s tim ze bych pak inkasoval domluvenou castku. Zadne zajezdy bych neorganizoval. Pouze jen zprostredkoval jejich prodej. Myslim ze se tomu rika Cestovni Agentura.

 

#4 2008-09-09 00:01:31

Zdena
Moderátorka

Re: Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

Ano, máte pravdu, omlouvám se. Zprostředkování prodeje zájezdů a služeb cestovního ruchu patří sice také do živnosti volné, nikoliv však do oboru Zprostředkování obchodu a služeb, jak jsem uvedla, nýbrž do oboru č. 71 - Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu. Od července 2008 bylo provozování cestovní agentury převedeno mezi živnosti volné, takže vám bude stačit zajít na ŽÚ s občankou a ohlásit živnost. Volná živnost obsahuje 80 různých oborů, můžete jich ohlásit kolik chcete.

Offline

 

#5 2008-09-09 09:02:17

Soptik
Host

Re: Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

Děkuji za odpověď. Ještě by mne zajímalo zda musím mít nějakou praxi v oboru cestovního ruchu? Myslím že u CK a CA to bylo podmínkou. Muj nazor je takový, že když je CA zařazená jako živnost volná, tak už nic takového potřeba neni.

 

#6 2008-09-09 10:16:03

Zdena
Moderátorka

Re: Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

Přesně tak. U živnosti volné není vyžadována žádná odborná způsobilost - vzdělání v oboru, nebo praxe.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Zprostredkovaní prodeje zájezdu cestovních kanceláři.

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB