Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-07-18 09:52:21

elvira
Člen/ka

Zdanění kapitálové hodnoty životního pojištění

Dobrý den,
má snaha najít odpověď na svoji otázku sama prostřednictvím internetu a tohot fóra se nezdařila. Proto prosím  o radu.
Uzavřela jsem životní pojištění a letos mám 10. výročí a možnost nechat si vyplatit část kapitálové hodnoty (cca Kč 40.000,-).  Na dopise od pojišťovny je uvedena dole poznámka: Částka kapitálové hodnoty podléhá zdanění dle ustanovení zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v platném znění. Na životní pojištění mi celou dobu přispívá zaměstnavatel Kč 8000,- ročně a já platím Kč 340,- ročně.
1. Vyplacenou částku zdaní 15% srážkovou daní pojišťovna a já dostanu o to méně nebo budu muset já danit v daňovém přiznání jako příjmy z §8 Příjmy z kapitálového majetku?
2. Pokud budu danit já, tak jakou částku?
Děkuji za pomoc

Offline

 

#2 2013-07-18 15:20:03

Zdena
Moderátorka

Re: Zdanění kapitálové hodnoty životního pojištění

Pokud budou předmětem částečného odkupu příspěvky zaměstnavatele, tak je pojišťovna zdaní 15% srážkovou daní jako příjmy z kap. majetku podle § 8/1/f), zvláštní sazba podle § 36/2/n) ZDP. Vy už je nebudete nikam uvádět.

Offline

 

#3 2013-07-18 18:09:14

elvira
Člen/ka

Re: Zdanění kapitálové hodnoty životního pojištění

Děkuji za paragrafy. Studovala jsem je před dotazem a nyní i po něm
a dá to fušku se v tom trochu orientovat. Klobouk dolů před Vámi Zdeno.
Děkuji

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB