Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

#1 2013-05-25 18:00:50

cacenka
Člen/ka

DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

Dobry den, prosim o nazor, doklad za PHM, na castku 2.216,67+443,33=2.660; dale je na dokladu uvedena vernostni sleva minus 130,- , prosim predpokladam, ze se sleva netyka DPH, tudíž zauctuji 130,- Kc minusem do nakladu, odečítat rovnou z nakladoveho uctu PHM? Nebo jiny nakladovy ucet? Moc Vam dekuji za info.

Offline

 

#2 2013-05-25 18:33:36

Marie66
Člen/ka

Re: DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

Nooo, JÁ si myslím, že se sleva DPH týká :-).  Prozkoumejte ještě ten doklad.
Měla jsem také nějaký bonus od nejmenovaného mobilního operátora, a o DPH mínus jsem účtovala.

Offline

 

#3 2013-05-25 20:35:54

cacenka
Člen/ka

Re: DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

Souhlasila bych s Vami, pokud by na dokladu byl zaroven uveden odpocet DPH resp. DPH minus, coz není :-(, tak tedy nevim, je zde uvedena pouze vernostni sleva minus, k uhrade o to mene

Offline

 

#4 2013-05-26 00:00:14

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

Souhlasím s paní Marií, podle mého názoru se sleva týká i DPH. Předpokládám, že byla poskytnuta v souvislosti s dříve uskutečněným plněním, takže by měla být provedena oprava základu daně a výše daně podle § 42 ZDPH. Mobilní operátor byl povinen vystavit opravný daňový doklad, neboť při předchozích plněních vystavoval běžné daňové doklady. Benzinka není povinna vystavit DD, pokud jí nesdělíte, že jste osoba povinná k dani a nevyžádáte si běžný DD. Jestliže nebyla povinna vystavit DD, tak nemusí vystavovat ani opravný, pouze provede opravu ve své evidenci (§ 42/2 ZDPH). Vy jste také povinni provést opravu, a to podle § 74/1 ZDPH.
Zaúčtovala bych jen skutečně zaplacenou částku a z ní bych vypočítala DPH.

Offline

 

#5 2013-06-02 21:42:43

cacenka
Člen/ka

Re: DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

Dobry den, moc Vam vsem dekuji za odpovedi, pri této prilezitosti me ještě napada, zda jste se setkaly s fakturami od mobilních operatoru, kde uvadeji položku "platebni služby"? Domnivam se, ze je zde zahrnovano i placeni jizdneho "nakup přes mob. operatora", ale muze byt v dane castce zahrnuto v podstate cokoli, vždy mi je tvrzeno, ze se jedna o jizdne... ale není vycisleno DPH, prosim, jak s takovými položkami "nakladate",, dekuji za info

Offline

 

#6 2013-06-02 23:38:53

Zdena
Moderátorka

Re: DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

Já se setkávám s položkou nazvanou platby třetím stranám. Může pod ní být cokoliv, třeba SMS soutěže, dárcovské SMS, za stahování aplikací, nebo za nákup jízdenek.

Pokud je to jízdenka, která souvisí s pracovní cestou, tak si může stáhnout daňový doklad na stránkách dopravce, např. DP hl.m.Prahy zde: http://www.smsjizdenka.cz/MATicketsDPP/ … 5FF1601A0D

Pokud nesouvisí s podnikáním, tak u podnikatele v DE jako osobní spotřebu, v Ú na 491.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH - vernostni sleva - uctenka za PHM

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB