Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-09-04 13:34:58

Sixa
Host

Pozastavení ŽL

Dobrý den. Mám dotaz. Zřídila jsem si ŽL od 1.9.2008, ale hned 1.9. jsem ho byla na rok zastavit( problém s podnájmem) Nehlásila jsem se ani na zdravotním ani na pojišťovně a finančáku. Musím to ještě udělat, když jsem podnikat vůbec nezačla? Díky moc za odpověď.

 

#2 2008-09-04 23:05:15

Zdena
Moderátorka

Re: Pozastavení ŽL

Na FÚ vás zaregistroval živnostenský úřad, který finančáku také nahlásil přerušení živnosti. Ověřte si, jestli jste se náhodou nepřihlásila ke zdravotnímu a sociálnímu pojištění na jednotném registračním formuláři při vyřizování živnosti. Pokud ne, tak je všechno v pořádku, dokud nezačnete skutečně podnikat, tak nemáte povinnost se přihlašovat ke zdravotnímu, ani sociálnímu pojištění.

Offline

 

#3 2008-09-05 07:35:28

Sixa
Host

Re: Pozastavení ŽL

Mě ale na ŽÚ na finančák neregistrovali. Na jednotném formuláři jsem to nevyplňovala. Naše úřednice mi řekla, že když jsem na rodičovské, musím tam osobně.  Takže si tam teda budu muset zajít? Ale nemusí to být do 8 dnů od vydání, pozastavení ŽL.  Ještě jednou moc děkuji za radu.

 

#4 2008-09-06 21:31:10

Zdena
Moderátorka

Re: Pozastavení ŽL

Tak té vaší úřednici pěkně poděkujte za přesné informace a zeptejte se jí, kde k nim přišla:-)  To, co vám řekla, je samozřejmě blbost. Zákon o správě daní a poplatků nerozlišuje daňové subjekty podle toho, zda jsou, či nejsou na rodičovské.
Podle § 33, odst. 1, zákona č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků jste povinna podat přihlášku k registraci svému správci daně do 30 dnů od získání živnostenského oprávnění (povinnost se tedy neváže na skutečné zahájení činnosti, ale na pouhé získání ŽL). Tuto povinnost můžete splnit také prostřednictvím živnostenského úřadu, tím, že na jednotném registračním formuláři vyplníte část B - daňová registrace. Nestalo se. Tak si na FÚ zajděte, nebo si stáhněte z netu registrační formulář, třeba tady:
http://business.center.cz/business/sabl … -osob.aspx          a pošlete jim to poštou.
Díky tomu, že jste hned přerušila podnikání, tak vám vznikla povinnost do 15 dnů tuto změnu oznámit správci daně. Běžně to dělají živnostenské úřady, ale na ten váš bych se raději příliš nespoléhala. Jestli chcete mít všechno přesně podle předpisu, tak se zaregistrujte a zároveň s registrací oznamte změnu - přerušení živnosti.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB