Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH a auto které není v OM

#1 2013-04-19 15:10:09

Jarešová Iva
Člen/ka

DPH a auto které není v OM

Dobrý den, ptám se již podruhé, ale prosím o vaši odpověď.
OSVČ plátce DPH, vede daňovou evidenci nemá auto v OM, výdaje uplatňuje dle km a průměrné spotřeby. Může si uplatnit DPH z dokladů za nakoupené PHM a do jakého řádku v DPH to bude zapisovat. A vykazuje pouze DPH, základ DPH je daňově neuznatelný náklad. Myslím to takto správně. Děkuji Jarešová Iva

Offline

 

#2 2013-04-19 23:43:51

Zdena
Moderátorka

Re: DPH a auto které není v OM

Pokud je schopen prokázat souvislost s uskutečňováním ekonomické činnosti, tak si může uplatnit nárok na odpočet DPH na ř. 40 přiznání. Pokud nakoupené PHM spotřebovává i pro soukromé účely, tak může uplatnit nárok na odpočet v poměrné výši. Základ DPH nevstoupí do daně z příjmů.

Offline

 

#3 2013-04-20 17:50:25

jaromira
Člen/ka

Re: DPH a auto které není v OM

Paní Zdeno,

a myslíte, že když prokáže souvislost ......, tak nemůže dát základ do výdajů (místo ceny vyhl.MPSV)  +  základní náhradu 3,60 Kč /km ?
Místo stanovené ceny použije prokázaný výdaj na PHM.

Offline

 

#4 2013-04-20 20:13:06

Zdena
Moderátorka

Re: DPH a auto které není v OM

Ano. A podle mého názoru je to i čistší, vyhlášená průměrná cena je kalkulována včetně DPH.

Offline

 

#5 2013-04-21 19:30:31

jaromira
Člen/ka

Re: DPH a auto které není v OM

Zdeni děkuji, jsem ráda, že máte stejný názor,  já  to tak dělám. Připadá mi nelogické dát do výdajů jinou cenu ( vyhlášenou včetně DPH, jak uvádíte) , než jsem skutečně zaplatila, když doklady stejně eviduji z titulu DPH.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH a auto které není v OM

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB