Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-17 11:14:38

Cermy
Člen/ka

Přehled pro VZP - nová výše zálohy

Dobrý den
chtěla bych se zeptat co vyplnit do Přehledu OSVČ za rok 2012 , část 6. Nová výše zálohy - řádek 51 a Typ zálohy, pokud jsem v období 1-2/2013 byla OSVČ,  poté jsem ukončila činnost a od 3/2013 jsem osoba bez zdanitelných příjmů (tedy v době podaní přehledu za rok 2012 už nejsem OSVČ) ?

předem děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2013-04-17 21:13:33

ToVy
Člen/ka

Re: Přehled pro VZP - nová výše zálohy

Já bych řekl, že tam musíte vyplnit aktuální minimální měsíční zálohu na zdravotní, pokud vám v přehledu nevyšla jiná, tuto novou výši jste měla začít platit už od ledna a ještě za únor. V případě, že jste od 3/13 ukončila (přerušila) živnost, měla jste zdravotní pojišťovně nahlásit, kdo je od 3/13 za vás plátcem zdravotního - tedy zaměstnavatel, stát (ÚP) a nebo jestli jste zůstala v domácnosti, v tom případě byste platila snížené měsíční pojistné. Pokud jste zaměstnaná nebo na ÚP, tak to zřejmě asi už na pojišťovnu nahlásili, ale raději bych se na pojišťovnu šel zeptat, jak vás vedou, aby vám pak nevyměřili penále za nezaplacené pojistné.

Záleží prostě na to, co od 3/13 děláte.

Offline

 

#3 2013-04-17 22:32:04

Zdena
Moderátorka

Re: Přehled pro VZP - nová výše zálohy

Vyplňte takovou zálohu, jaká vyšla z přehledu (minimální by činila 1.748,- Kč). Tuto novou zálohu byste platila v případě, že byste během roku 2013 obnovila činnost. Od 03/2013 už nejste u své zdravotní pojišťovny zařazená v kategorii OSVČ (jste v kategorii OBZP), takže nemusíte platit novou výši zálohy, kterou uvedete do přehledu.

Offline

 

#4 2013-04-22 11:03:04

Cermy
Člen/ka

Re: Přehled pro VZP - nová výše zálohy

Děkuji za odpověd!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB