Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-12 15:22:34

LCH
Člen/ka

Přehled ČSSZ, zálohy na 2013

Dobrý den, jsem (už několik let) OSVČ vedlejší, jako hlavní mám zaměstnání na plný úvazek za průměrnou mzdu. Za OSVČ mi vyšel daňový základ cca 38 tis. Předpokládám, že stále mohu být považován za OSVČ vedlejší. Pro tvorbu DPFO i přehledů používám účetní program Profit. Na přehledu pro ČSSZ bych očekával, že řádky 43,44,45 budou prázdné, ovšem program mi tam dosadil hodnoty 43: 2589,00 a 44: 756,00. Při tom v programu mám nastaveno, že jsem OSVČ vedlejší a nad řádkem 45. program správně zaškrtnul políčko "vedlejší činnost".

Potřeboval bych vědět, zda je to chyba programu a ty řádky musejí být prázdné (nebo =0) a nebo i když jsou vyplněné, platit zálohy ani tak nemusím, když jsem prokazatelně OSVČ vedlejší a nepřihlásil jsem se k placení dobrovolně. Nerad bych se totiž omylem k placení záloh přihlašoval.

(v přehledu pro ZP mi program na příslušném řádku vyplnil "nová výše zálohy" = 0)

Děkuji mnohokrát.

Offline

 

#2 2013-04-12 18:27:34

ToVy
Člen/ka

Re: Přehled ČSSZ, zálohy na 2013

Pakliže jste zaměstnanec, tak můžete být považován za OSVČ vedlejší, v takovém případě, řádek 43 nechte být, co vám vypočte a řádek 44 vynulujte.

Offline

 

#3 2013-04-12 20:04:23

LCH
Člen/ka

Re: Přehled ČSSZ, zálohy na 2013

Díky za odpovéď, jen musím zkusit, jestli můžu zasahovat do hotového přehledu. Program mi generuje komplet už vyplněný a nevím, jestli v něm půjde přepisovat. Jak se dostanu k PC, zkusím. Pro jistotu pokud to nepůjde, potřeboval bych potvrdit, jestli tam opravdu mmusí být nuly, jinak že bych byl povinen to platit i přesto, že doložím, že jsem OSVČ vedlejší.

Offline

 

#4 2013-04-12 21:28:06

ToVy
Člen/ka

Re: Přehled ČSSZ, zálohy na 2013

pokud vám to nepůjde předělat = špatný program :-)

Offline

 

#5 2013-04-12 21:52:15

LCH
Člen/ka

Re: Přehled ČSSZ, zálohy na 2013

ONapíšu autorům, program je placený, tak ať se snaží :-)

Offline

 

#6 2013-04-15 08:38:13

LCH
Člen/ka

Re: Přehled ČSSZ, zálohy na 2013

Tak ono to překvapivě jde normálně přepsat :-) Ani mě to nenapadlo zkusit, spoléhal jsem na to, co vyplivne sám program. Tak díky za tip :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB