Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-11 13:08:34

zaxmax
Člen/ka

Příspěvek na zřízení nového společ. úče. pracovního místa

Celý název: Příspěvek na zřízení nebo vyhrazení nového společensky účelného pracovního místa zaměstnavatelem.

Dobrý den, známý minulý týden přiběhl s informací, že prý jako OSVČ mohu po dohodě s UP vytvořit pracovní místo a mzdové náklady na toto místo bude hradit stát. Zdá se mi to minimálně podezřelé. Setkal se s tím někdo? Jak bych mohl postupovat?

Děkuji za radu.

OSVC od r.2010, platce DPH

Offline

 

#2 2013-04-11 13:16:10

JANAA
Člen/ka

Re: Příspěvek na zřízení nového společ. úče. pracovního místa

Ano, existuje to, setkala jsem se s tím pár let zpátky, pro aktuální informace si zavolejte na svůj nejbližší úřad práce. Jana

Offline

 

#3 2013-04-11 13:23:53

Marie66
Člen/ka

Re: Příspěvek na zřízení nového společ. úče. pracovního místa

Ano, mám zkušenost. Probíhalo to asi tak, že potencionální zaměstnanec byl evidován již nějakou dobu na ÚP, měl jen cca 2 roky do starobního důchodu.
Jednatel společnosti navšívil ÚP a podepsali Smlouvu konkrétně na tohoto uchazeče. Jen upozorňuji, že jsme jej znali z dřívějška, před několika lety u nás pracoval, pak odešel jinam....., zkrátka nebyl to náhodný nezaměstnaný.
Musí být  sjednán HPP alespoň na dobu 12 měsíců. Každý měsíc je nutné dokládat výši zúčtované mzdy tohoto pracovníka. Příspěvek byl poukazován na Bú naprosto bez problémů, ale já jsem také dbala na správnost a včasnost dodání podkladů.
Shrnuto: Funguje to, ale je nutné prokonzultovat KONKRÉTNÍ podmínky na ÚP. Výše dotace se řídí "zaměstnatelností" příslušného uchazeče. Jinými slovy : "výhodu" mají absolventi a lidé těsně před důchodem, lidé dlouho evidovaní jako uchazeči o zaměstnání, matky od několika malých dětí atd.

Offline

 

#4 2013-04-11 13:27:21

zaxmax
Člen/ka

Re: Příspěvek na zřízení nového společ. úče. pracovního místa

Děkuji za informace. Dočetl jsem se, že maximální výše toho příspěvku je 80.000,- ... Na rok? Zdá se mi to nějak málo..

Offline

 

#5 2013-04-11 13:49:14

Marie66
Člen/ka

Re: Příspěvek na zřízení nového společ. úče. pracovního místa

zaxmax napsal(a):

..., že maximální výše toho příspěvku je 80.000,- ... Na rok? Zdá se mi to nějak málo..

Máte-li o Smlouvu zájem, návštěva ÚP je nutná, (předem domluvte termín), každý případ je individuální. Jedná se o PŘÍSPĚVEK ve výši nějakých procent, nebudou tedy proplácet celý mzdový náklad.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB