Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-02 19:42:52

nanuqcz
Člen/ka

Rozhodnutí o registraci

Dobrý den,
dnes jsem dostal dopis od finančního úřadu, ve kterém stojí cca toto:

Shora uvedený správce daně rozhodl, že daňový subjekt Michal Mikoláš
registruje
k dani z příjmů jakožto poplatníka daně z příjmů ...
a přiděluje
daňovému subjektu následující daňové identifikační číslo DIČ:
CZ**********"

Vím, že mám povinnost platit daň z příjmu, a vím že je rozdíl mezi ním a mezi DPH. Myslel jsem ale, že DIČ se přiděluje jen plátcům DPH, a tak mě vylekalo, že jsem dostal své vlastní DIČ.

Můžete mě prosím ujistit, že tento dopis neznamená, že jsem se stal plátcem DPH? Žádný důvod k tomu není (o plátcovství DPH jsem nepožádal, ani můj obrat není natolik velký).

Děkuji,
Michal Mikoláš

Offline

 

#2 2013-04-02 19:52:11

ToVy
Člen/ka

Re: Rozhodnutí o registraci

Zdravím,

je zcela normální, že při registraci na FÚ vám bylo přiděleno DIČ, tímto jste veden u správce daně, ale neznamená to, že jste plátcem daně, pokud jste o registraci k DPH nepožádal. Toto DIČ slouží pouze pro vaši komunikaci s FÚ, proto by se ani dále nemělo uvádět na vašich fakturách a jiných dokladech, abyste své odběratele a dodavatele nemátl, že jste plátcem DPH.

V případě, že se jednou zaregistrujete k DPH, DIČ již budete muset uvádět na všech svých daňových dokladech.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB