Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-04 13:54:04

dája
Člen/ka

Podnikání a DPP-daň.

Dobrý den, podnikám na ŽL,kromě toho jsem pracovala v roce 2012 na dohodu á 5000,--Kč/měsíčně, podepsala jsem u zaměsnavatele "prohlášení poplatníka" a tedy mi nevycházela ani žádná daň z dohody.Nyní podávám daňové přiznání a mám na potvrzení o zdan.,příjmu -příjem 60 tis.Kč, daň samozřejmě nula. Mám za to, že jsem to udělala chybně a neměla jsem prohlášení poplatníka jako živnostník podepisovat. Asi bych nyní měla tento příjem uvést do daňového přiznání a spolu s příjmy z podnikání provést výpočet daně z příjmu.Je má úvaha správná? Předem moc děkuji za odpověď.Dája.

Offline

 

#2 2013-03-04 14:30:32

JANAA
Člen/ka

Re: Podnikání a DPP-daň.

Dobrý den, Dájo, nic jste chybně neudělala, tím, že jste podepsala prohlášení u zaměstnavatele, Vám nebyla každý měsíc stržena daň Kč 750, takže jste měla každý měsíc k dispozici celých 5 tisíc. Ale zdanit to musíte, takže do přiznání do přílohy č.1 příjmy a výdaje z podnikání, to jistě znáte, ale krom toho přenesete čísla z potvrzení o příjmech od zaměstnavatele do přiznání, strana 2, kolonky 31 a 34. A dále Vás přiznání navede, když budete číst pokyny, jednoduše řečeno se sečte příjem z DPP a z podnikání, vznikne základ daně, ten případně ponížíte o životní, penzijní poj či dary, na řádku 56 vznikne základ daně zaokrouhlený na stovky dolů, od toho odečtete slevu na poplatníka Kč 24840, případně dále děti, a dopočítáte se daně. Jana

Offline

 

#3 2013-03-04 14:32:09

Zdena
Moderátorka

Re: Podnikání a DPP-daň.

Neudělala jste žádnou chybu, nic nebránilo podpisu prohlášení. Na potvrzení je napsané, že jste neplatila žádnou ZÁLOHU na daň. Příjem za dohodu uveďte do daňového přiznání spolu s příjmy z podnikání a proveďte výpočet daně. Jestli vyjde nějaká daň, tak ji doplatíte.

Offline

 

#4 2013-03-27 12:20:33

Pampeliška
Člen/ka

Re: Podnikání a DPP-daň.

Dobrý den,
letos u mě nastane ta samá situace jako u paní Dájy (spolupr.osoba+DDP), takže děkuji za odpověď :-)
S daní je mi to už tedy jasné, ale jak je to se soc.a zdr.poj.
Vím, že když budu mít příjem 8000,-/měsíc, tak z dohody SZP neplatím. Ale když k tomu mám ještě příjem jako spolupr.osoba, co s tím?
Zaplatím SZP jen z částky výdělku jako spol.os. nebo do vyúčt. SZP na konci roku přidám ještě příjem z dohody a to célé bude základ pro pojištění?
Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#5 2013-03-27 15:27:32

Zdena
Moderátorka

Re: Podnikání a DPP-daň.

ZP a SP platíte jen ze spolupráce.

Offline

 

#6 2013-03-27 15:30:04

Pampeliška
Člen/ka

Re: Podnikání a DPP-daň.

Paní Zdenko moc děkuji za bleskovou a pro mě pozitivní odpověď. :-) Děkuji !!!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB