Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-08 10:25:32

Malajsie2011
Člen/ka

DPP

Syn student  pracuje na DPP částka do 5000kč za měsíc. Podepsal prohlášení. Jedná se mi jestli musí podávat daňové přiznání nebo stačí vytisknout potvrzení o příjmu a to předá rodičům které na něj uplatnují slevu v zaměstnání?Děkuji.

Offline

 

#2 2013-01-08 18:06:24

jaromira
Člen/ka

Re: DPP

Syn podávat DAP nemusí.
Pokud je synovi méně jak 18 let, tak nemusí rodiče v zaměstnání nic dokládat. Pokud je starší 18 let a mladší 26 let, tak na něj rodiče uplatňují slevu na základě potvrzení, že je student.

Offline

 

#3 2013-03-04 18:21:07

marie388
Člen/ka

Re: DPP

Dobrý den, nechci zakládat nové zadání, tak snad nebude vadit, že přidávám můj dotaz sem.
Můj známý byl zaměstnán od ledna do srpna 2012, pak byl na úřadu práce do konce září. Pak byl zaměstnán na DPP do konce roku, měl výdělek měsíčně  4000,- Kč hrubého a z toho byla vypočtena srážková daň. Teď potřebuje udělat roční vyúčtování. Mám započítat příjmy z DPP do příjmů a mám tam psát i sraženou daň, nebo to tam vůbec nepatří. Potvrzení ze zaměstnání nemá, má jen výplatní pásky na DPP. Děkuji za odpověď. M.

Offline

 

#4 2013-03-04 18:47:13

Zdena
Moderátorka

Re: DPP

Dohody zdaněné srážkovou daní do přiznání nepatří.

Offline

 

#5 2013-03-04 18:50:50

Marie66
Člen/ka

Re: DPP

Dobrý den.
Pokud byla z DPP odvedena srážková daň, tento příjem se již do DPFO neuvádí. Má se zato, ža daňová povinnost je splněna. Mimochodem, proč nepodepsal u DPP Prohlášení k dani, když neměl jiný příjem?
Ještě doplním, že slevu na poplatníka si uplatní za CELÝ rok, nejen za měsíce, kdy měl HPP, nebo DPP.
Na výplatních páskách je opravdu sražena daň?

Offline

 

#6 2013-03-04 19:01:05

marie388
Člen/ka

Re: DPP

Děkuji moc za rychlou odpověď. Nevím proč mu nedali podepsat prohlášení, jestli tím, že pobírá vojenskou výsluhu. Na páskách je napsána daň po slevě a vypočtená částka, ale sleva na poplatníka nebyla uplatněna.
Ještě že existuje toto fórum, jste taková moje velká záchrana. Děkuji M.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB