Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-02-17 19:23:01

Lenka166
Člen/ka

Výdaje

Prosím Vás, jak zaúčtovat do výdajů telefonní poplatky, když je na faktuře uvedeno jméno manželky? Podniká manžel a to na stejné adrese. Manželka má živnost pozastavenu. Může mu tyto poplatky přefakturovat? Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2013-02-17 19:29:55

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaje

Pokud jde o pevnou linku a zřídili si ji v době, kdy už byli manželé, tak je podle mého názoru jedno, na koho je telefon napsaný. Dala bych rovnou do manželových výdajů.

Offline

 

#3 2013-02-17 19:32:56

Lenka166
Člen/ka

Re: Výdaje

Ano, jde o pevnou linku. Na faktuře je ale manželčino IČ. Jsou ale i faktury na mobily. Je nějaká možnost, jak by to manžel dostal do nákladů? Děkuji.

Offline

 

#4 2013-02-17 22:12:06

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaje

Nevím. Snad proplatit manželce pokladním dokladem. Ale pokud nemají rozdělené společné jmění manželů, tak mi připadá nesmyslné, aby si vzájemně předávali peníze, které patří jim oběma.

Offline

 

#5 2013-02-18 14:21:09

Buddy
Člen/ka

Re: Výdaje

dobry den, nechce se mi zakladat zbytecne nove tema, tak pisu sem.
jsem OSVC (vedlejsi cinnost) a platce DPH. co se tyce DPH, tak mi zpravidla vychazi nadmerny odpocet. kdyz ted budu delat priznani k dani z prijmu, budu mit z podnikani samozrejme ztratu. v mem zajmu ale je (kvuli bonite v pripade zadosti o uver) vykazovat co nejmensi ztratu.
samozrejme je asi muj problem, kdyz vykazu presne 0 a nikoliv maximalni ztratu, jakou muzu uplatnit dle mych skutecnych vydaju, a nikomu do toho nic neni. jde mi ale o to, zda to treba na FU nebude vypadat podezrele, kdyz budu mit zisk z podnikani 0 Kc (pripadne treba -1000 Kc), ale podle priznani k DPH bych mel mit mnohem vetsi ztratu dle § 7. nemuzu si timto nesouladem zalozit na nejake potize? :)
dekuji

Offline

 

#6 2013-02-27 23:32:19

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaje

Mohou si toho nesouladu všimnout, ale kdyby provedli kontrolu, tak byste snad dokázal obhájit uplatněný nárok na odpočet a vysvětlit, proč jste neuplatnil všechny výdaje v přiznání k dani z příjmů.

Offline

 

#7 2013-03-04 11:42:17

Buddy
Člen/ka

Re: Výdaje

ano ano, doklady na vsechno mam, zadna smelina :) proste si jen neuplatnim ztratu jakou bych mohl
diky za odpoved

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB