Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-02-15 17:04:19

janett27
Člen/ka

Prevod členských práv bezodplane.

Pred manželstvom sme kupili členské práva k družstevnému bytu, keďže sme neboli manželia tak členské práva mohli byť len na jednu osobu to jest na priatela. Po kupe členského podieli sme sa o 4 mesiace vzali, dovtedy som figurovala v družsteve ako podnájemník , po manželste mi vznikol nájem. V takomto prípade keby sme sa rozvádzali ja nemám na tento byt právo, celý by zostal manželovi. Chcem podniknut kroky na to keby prišlo náhodou k rozvodu mne pripadla polovica hodnoty členských práv suma za ktorý sme byt kupovali a mojmu manželovi taktiež polovica. Nechcem príst o všetko keby sme sa náhodou rozvádzali. Je sposob ako toto ošetrit ??

Vymyslela som aleternatívu žeby manžel daroval členské práva matke a ona tak za mesiac by nám ich taktiež darovala ale už na nás oboch. Z darovania by sme neplatili nič pretože sme v I. a II. skupine pre darovanie. Dan z nehnutelnosti by sme taktiez neplatili lebo nemáme byt vo vlastníctve a podla zákona o dani z prímov by manžel ani jeho matka neplatili pri prevode dan z darovania pretože do danového priznania by sme tento dar nemuseli uvázat nakolko sme v I. a II. skupine pre darovanie. Prosím o názor alebo iný vzor ako by sa to nejlepšie dalo spravit.

Offline

 

#2 2013-02-27 22:54:08

Zdena
Moderátorka

Re: Prevod členských práv bezodplane.

Myslím, že je to dobrý nápad. Darování členských práv a povinností nepodléhá dani darovací, dani  z příjmů, ani dani z převodu nemovitosti.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB