Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-02-08 09:04:20

Eva2
Člen/ka

Daňový bonus

Dobrý den, prosím o radu. Podnikatel si uplatňuje v roce 2013 paušální výdaje k příjmům, nemá tedy nárok na daň.bonus na děti. Ale je současně zaměstnaný a daňový bonus si uplatňuje v zaměstnání. Až budeme podávat přiznání, nebude muset tento bonus vrátit? Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2013-02-08 22:19:49

Zdena
Moderátorka

Re: Daňový bonus

Pokud opravdu nevznikne nárok na daňový bonus, tak jej bude muset při podání daňového přiznání vrátit. Pročtěte poslední diskusní příspěvek zde:
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=10541

Offline

 

#3 2013-02-12 19:29:41

JANAA
Člen/ka

Re: Daňový bonus

Dobrý den, OSVČ vede dobrovolně účetnictví, za rok 2012 ztráta. V příloze č. 1 DPFO se ztráta uvede na řádku 104. Řádek 101 a 102 se nevyplňují, ale v tom případě nejsou "vidět" příjmy, které byly přes milion, a nemůžu uplatnit dvě děti. Mám tedy raděj vyplnit řádek 101 a 102, spolu s řádkem 104, aby bylo zřejmé, že příjmy byly a děti uplatnit? Děkuji, J

Offline

 

#4 2013-02-12 20:33:16

Marie66
Člen/ka

Re: Daňový bonus

Dobrý den.
Kdy FO vede účetnictví, tak k DAP přiložíte i Rozvahu a Výkaz zisku a ztráty, kde je příjem patrný. Řádek 101 a 102 bych nevyplňovala.

Offline

 

#5 2013-02-13 07:03:07

JANAA
Člen/ka

Re: Daňový bonus

Děkuji za názor, mě zarazilo, že mne program "pustil" to tam dát, tak jsem se v tom zamotala.  Jana

Offline

 

#6 2014-03-25 14:19:08

Catalina
Člen/ka

Re: Daňový bonus

Dobrý den, prosím o radu. Jsem zblblá z daňového bonusu měsíčně vypláceného zaměstnancům. Daňový bonus je součástí mzdy a je to daňový výdaj. Když o něj měsíčně žádám, automaticky se mi účtuje jako daňový výdaj s mínusem, tzn.že základ daně se zvyšuje. Když jsem však chtěla zaúčtovat vrácený daňový bonus za loňský rok, který vyšel ve vyúčtování, tak účetní řekla, že je to příjem nezvyšující základ daně, nedaňový příjem. Nechápu to. A když se v několika měsících nežádalo, tak se toho bonusu potřebuju zbavit a myslela jsem, že ho zaúčtuju do nepeněžního deníku jako příjem zvyšující základ daně. Můžete mi prosím vysvětlit, jak to je?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB