Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH, obrat a dotace SZIF

#1 2013-01-24 18:53:30

1Alena
Člen/ka

DPH, obrat a dotace SZIF

Dobrý den,

mám na Vás dotaz. Můžete mi prosím někdo říct jak přesně vypočítat roční obrat pro plácovství DPH. Zeptám se asi úplně hloupě, ale fakt bych moc uvítala vysvětlení tzv "po lopatě". Vedeme DE když vezmu např. rok 2012, naše příjmy bez  DPH za dodání zboží (obilovin) činili asi 1 mil.korun, dalším příjmem byly dotace SZIF (doplatek za rok 2011 a částečná za rok 2012) a jiné příjmy které nepodléhají DPH např. vrácení zelené nafty.
Po sečtení máme příjmy něco málo přes dva miliony korun.
Domnívám se , že obratem pro určení zda můžeme zůstat čtvrtletním plátcem je součet za dodání zboží tzn. 1 mil. korun. Já vím, četla jsem v poučení k přiznání DPH, že pokud máme obrat 2-10 mil. korun můžeme zůstat čtvrtletním plátcem, ale já bych přece jenom v tomto měla jasno. Díky moc. Alena

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH, obrat a dotace SZIF

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB