Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-08-22 14:13:20

mantisa
Host

Podnikání při přerušené živnosti

Dobrý den,

nadpis není zřejmě moc výstižný, ale chci se zeptat na věc, kdybych měl třeba jednu zakázku v době, kdy mám přerušenou živnost a klient nechtěl fakturu, lze to udělat i mimo podnikání a zároveň, aby to bylo legální?

A ještě jedna věc, která se mě možná trochu týká. Dokončil jsem jednu zakázku, normálně na fakturu, ale nevím, zda peníze na účet dorazí do 1. 9. (od tohoto data mám přerušenou živnost), je to problém? Je lepší s platbou počkat až se živnost zase obnoví?

Děkuji.

 

#2 2008-08-23 17:36:44

Zdena
Moderátorka

Re: Podnikání při přerušené živnosti

Zakázku lze legálně zhotovit i při přerušené živnosti. Uzavřete smlouvu - druh smlouvy závisí na předmětu zakázky - například smlouvu o dílo, nebo smlouvu příkazní. Na základě smlouvy vám klient vyplatí odměnu.
S platbou, která možná dorazí na účet až po přerušení živnosti, nebude problém. Do daňového přiznání uvádíte příjmy ze živnosti, kterých jste dosáhl za kalendářní rok.

Pozor, aby těch zakázek při přerušené živnosti nebylo více, tam už by mohla být vaše činnost posouzena jako soustavná.

Offline

 

#3 2008-08-23 17:58:19

mantisa
Host

Re: Podnikání při přerušené živnosti

Dobrý den,

děkuji Vám velmi.

 

#4 2008-08-23 18:14:02

Zdena
Moderátorka

Re: Podnikání při přerušené živnosti

Není zač:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB