Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-08-17 21:42:26

hedy
Host

Automobil vložený do OM - krácení uplatněných výdajů

Jsem podnikatel - fyzická osoba. Po vložení osobního auta do obchodního majetku k 1.7.2008 uplatňuji výdaje na provoz, opravy, pohonné hmoty, havarijní pojištění a pod. v průběhu roku v prokázané výši podle dokladů. Jsem plátce DPH. V záznamní  evidenci uvádím DPH, rovněž tak v daňové evidenci pro plátce DPH uvádím skutečné platby DPH.
Vedu knihu jízd. Automobil používám z 25 % pro soukromé účely.

Na konci roku budu krátit uplatněné výdaje. Nevím ale, zda ke konci roku budu krátit pouze uplatněné daňové výdaje nebo i skutečnou výši DPH zachycenou jako nedaňový výdaj v daňové evidenci.   

Děkuji za odpověď.

 

#2 2008-08-20 22:54:06

Zdena
Moderátorka

Re: Automobil vložený do OM - krácení uplatněných výdajů

Daňové výdaje stačí krátit na konci roku, neboť zdaňovacím obdobím pro daň z příjmů je kalendářní rok. Zdaňovací období pro DPH je ale kratší, nárok na odpočet byste proto měl krátit vždy na konci čtvrtletí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB