Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Doklad o přijetí platby

#1 2012-10-22 15:37:38

Adrijana
Člen/ka

Doklad o přijetí platby

Dobrý den, trochu jsem znejistila - mám v daňové evidenci doklad o přijetí platby s datem vystavení v září a datem přijetí platby také v září (doklad jsem obdržela také v září).
Lze daň na vstupu u tohoto dokladu uplatnit již v daňovém přiznání za 3. čtvrtletí? Jde mi o to, že konečnou fakturu ještě nemám.
Děkuji všem mnohokrát za odpověď.
Adrijana

Offline

 

#2 2012-10-22 21:05:50

Adrijana
Člen/ka

Re: Doklad o přijetí platby

Adrijana napsal(a):

Dobrý den, trochu jsem znejistila - mám v daňové evidenci doklad o přijetí platby s datem vystavení v září a datem přijetí platby také v září (doklad jsem obdržela také v září).
Lze daň na vstupu u tohoto dokladu uplatnit již v daňovém přiznání za 3. čtvrtletí? Jde mi o to, že konečnou fakturu ještě nemám.
Děkuji všem mnohokrát za odpověď.
Adrijana

Paní Zdeno, mohla bych Vás požádat o radu?
Děkuji Adrijana

Offline

 

#3 2012-10-22 21:15:28

Zdena
Moderátorka

Re: Doklad o přijetí platby

Zřejmě jste zaplatili zálohu, dodavatel vede účetnictví a tak vám vystavil na přijatou platbu daňový doklad. Pokud jste jej obdrželi v září, tak si můžete uplatnit nárok na odpočet v přiznání za 3. Q 2012. Až přijde konečná faktura, tak si uplatníte zbytek DPH (pokud bude nějaký doplatek).

Offline

 

#4 2012-10-22 21:38:06

Adrijana
Člen/ka

Re: Doklad o přijetí platby

Zdena napsal(a):

Zřejmě jste zaplatili zálohu, dodavatel vede účetnictví a tak vám vystavilna přijatou platbu daňový doklad. Pokud jste jej obdrželi v září, tak si můžete uplatnit nárok na odpočet v přiznání za 3. Q 2012. Až přijde konečná faktura, tak si uplatníte zbytek DPH (pokud bude nějaký doplatek).

Paní Zdeno, moc děkuji za rychlou odpověď.
Adrijana

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Doklad o přijetí platby

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB