Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-10-10 20:59:26

agnes
Člen/ka

vedení skladu a evidence majetku

Dobrý den,

musí živnostník, který nakupuje materiál, který následně spotřebovává k výrobě malých dopravních prostředků vést skladovou evidenci těchto produktů? Zároveň také nakupuje zboží, které na svém e-shopu prodává. Můžete mi také poradit, jak je to s evidencí majetku do 40 000 Kč (např. mobilní telefon apod.).

Děkuji.

Offline

 

#2 2012-10-15 16:19:49

Adrijana
Člen/ka

Re: vedení skladu a evidence majetku

Dobrý den, také bych se chtěla zeptat na zkušenosti s evidencí drobného majetku. Pokud ho v daném roce nakoupím, zaeviduji, dám do používání - musím ho převádět v evidenci do dalšího roku (tzn. mám ho stále v používání) nebo stačí evidovat v roce pořízení? Dočetla jsem se, že majetek je vyřazený v daňové evidenci dnem, kdy se naposledy uváděl v evidenci. Jde mi o to, kdybych ho např, opravovala, abych si mohla uplatnit výdaj na opravu. Děkuji za radu.

Offline

 

#3 2012-10-15 21:53:54

Zdena
Moderátorka

Re: vedení skladu a evidence majetku

Stačí jeden seznam drobného majetku, Na konci roku proveďte inventuru, tím bude zřejmé, že je majetek stále součástí OM, a hodnotu majetku uveďte (nebo neuvádějte, vykázání je dobrovolné) v daňovém přiznání v tabulce D na ř. 6 jako Ostatní majetek.

Offline

 

#4 2012-10-15 22:48:55

Adrijana
Člen/ka

Re: vedení skladu a evidence majetku

Zdena napsal(a):

Stačí jeden seznam drobného majetku, Na konci roku proveďte inventuru, tím bude zřejmé, že je majetek stále součástí OM, a hodnotu majetku uveďte (nebo neuvádějte, vykázání je dobrovolné) v daňovém přiznání v tabulce D na ř. 6 jako Ostatní majetek.

Paní Zdeno, opět Vám děkuji za odpověď. Omlouvám se, ale chápu to tak dobře, že dr. majetek vykážu k 31.12. v inventuře a v následujícím roce ho již nebudu evidovat , ale v inventuře následujících let se mi bude objevovat - pokud bude v užívání? Děkuji a omlouvám se za nechápavost. Adrijana

Offline

 

#5 2012-10-15 23:28:45

Zdena
Moderátorka

Re: vedení skladu a evidence majetku

Způsob evidence drobného majetku v DE není předepsán, každý eviduje podle svého. Já mám jeden seznam majetku (najdete tam i majetek pořízený a vyřazený v minulém století), ze kterého si na konci roku vyfiltruji evidovaný (nevyřazený) majetek a vytisknu inventurní soupis.

Ale myslím, že by to šlo i bez inventur. Že by stačilo zavést si třeba v excelu seznam majetku, do kterého byste uvedla např. datum pořízení, doklad, popis majetku, cenu, datum a způsob vyřazení. Pokud nebude u majetku zápis o vyřazení, tak bude zřejmé, že je součástí OM.

Offline

 

#6 2012-10-16 19:24:02

Adrijana
Člen/ka

Re: vedení skladu a evidence majetku

Zdena napsal(a):

Způsob evidence drobného majetku v DE není předepsán, každý eviduje podle svého. Já mám jeden seznam majetku (najdete tam i majetek pořízený a vyřazený v minulém století), ze kterého si na konci roku vyfiltruji evidovaný (nevyřazený) majetek a vytisknu inventurní soupis.

Ale myslím, že by to šlo i bez inventur. Že by stačilo zavést si třeba v excelu seznam majetku, do kterého byste uvedla např. datum pořízení, doklad, popis majetku, cenu, datum a způsob vyřazení. Pokud nebude u majetku zápis o vyřazení, tak bude zřejmé, že je součástí OM.

Paní Zdeno, děkuji za odpověď. Adrijana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB