Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Jednoduchý dotaz :)

#1 2012-10-09 16:22:29

JitkaK
Člen/ka

Jednoduchý dotaz :)

Je montáž zámků a kování do dveří režim PDP?

Oprava a údržba není, že?

Moc prosím o odpověď, já v tom tápu od začátku roku....

Offline

 

#2 2012-10-10 00:17:54

Zdena
Moderátorka

Re: Jednoduchý dotaz :)

Režim PDP je tak jednoduchý, divím se, že se vůbec ptáte:-)

Pokud provádíte montáž zámků a kování dveří na nemovitosti (nejde o dílenskou práci), tak bych použila režim přenesení daňové povinnosti.
Pokud provedete cokoliv a nazvete to opravou dveří, tak bych také použila RPDP.

Opravu zámku u dveří (výměna vložky FAB) je podle MF zámečnickou prací zařazenou v klasifikaci CZ_CPA pod kódem 95, nepodléhá tedy režimu přenesení. Informaci najdete zde:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/cds/info_GFR_a_CSU.pdf
Promazání zámků, údržbu i opravy dveřních zavíračů bych nechala mimo RPDP.

Offline

 

#3 2012-10-10 07:23:25

JanaM
Člen/ka

Re: Jednoduchý dotaz :)

Dobrý den, mohu se přidat s dotazem?
Jestliže mi truhlář vyrobí dveře se zárubní a dojde k montáži na budově, bude režim RPDP.
Nevím, jestli bude režim RPDP, když si tyto dveře nechám před montáží v dílně natřít od natěrače - tuto službu mi vykoná jiná firma.
Děkuji za pomoc.

Offline

 

#4 2012-10-10 23:09:08

Zdena
Moderátorka

Re: Jednoduchý dotaz :)

Pokud bude natěrač natírat v dílně (nebude se podílet na stavebních a montážních pracích), tak by měl fakturovat klasicky s DPH.

Offline

 

#5 2012-10-11 07:09:31

JanaM
Člen/ka

Re: Jednoduchý dotaz :)

Paní Zdeno jste skvělá, moc děkuji. Jana.

Offline

 

#6 2014-04-13 16:30:45

marie388
Člen/ka

Re: Jednoduchý dotaz :)

Dobrý den,
mám prosbu, truhlář dělá kulisy do divadel  a na různá vystoupení. Vždy  účtoval truhlářské práce s DPH, které odváděl. Nyní příšel s tím, že jeho kolega dělá totéž, ale účtuje přenesenou daň. Oba dodávají stejné firmě, ta je plátcem DPH,  tato firma  přípravuje  kulisy a další věci produkci a jim to účtují i se službou. Tak prosím o radu,  jak to má být správně. Děkuji moc. M.

Offline

 

#7 2014-04-14 18:58:24

Zdena
Moderátorka

Re: Jednoduchý dotaz :)

Pokud pouze dodává kulisy (něco vyrobil a dodává to bez montáže), pak jde o dodání zboží, nikoliv o poskytnutí stavebních a montážních prací, a měl by tedy účtovat s daní.

Jestliže použije režim přenesení daňové povinnosti a druhá strana s tím souhlasí, tak je to také v pořádku - vizte § 92e odst. 2 zákona o DPH.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Jednoduchý dotaz :)

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB