Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-04 22:51:04

isida
Člen/ka

neplatící klient

Jen chci znát názor někoho kdo se ocitnul v podobné situaci jako já. Mám klienta, kterému vedu účto již 4 roky.Za práci mi vždy zaplatil pozdě,ale zaplatil.Nastal problém v roce 2011, kdy už měl i zaměstnance a daleko více dokladů a práce . Já po něm chtěla zaplatit za pololetí.Vymlouval se, že ať počkám do III. čtrvrtletí, ale zase nic.Tak jsem s ním chtěla ukončit činnost k 31.10.2011. Jen jsem se zase nechala přemluvit ať mu dodělám ještě IV. čtvrtletí, že mi to zaplatí při předání přiznání k DPH.  Takže jsem to zase zpracovala i přiznání k silniční dani a oproti prohlášení, že mi fakturu do 7.2.2012 zaplatí jsem mu DPH  předala včetně dokladů na mzdy na kontrolu na OSSZ. Nezaplatil mi to a jen mi sdělil, že mu jeho nová účetní řekla, ať mi nic neplatí až ona zkontroluje účetnictví a jestli bude vše v pořádku tak mi to zaplatí na účet. Na to jsem reagovala ať mi to jeho nová paní účetní napíše písemně a pošle doporučeně proč tohle chce. Od té doby nic.
Poslala jsem 1. upomínku, 2 upomínku, klient nereaguje na nic. Doklady za rok 2011 mám stále u sebe. Kdo mi poradí co s tím. Moc děkuji všem, kdo mi poradí!!

Offline

 

#2 2012-10-02 12:38:01

ema1
Člen/ka

Re: neplatící klient

Pokud máte uzavřenou mandátní smlouvu, pak jednejte podle smlouvy, pokud ne, pak to bude těžké obzvlášť, pokud už nemáte žádné jeho doklady. Někdy v tomto případě pomůže, když mu do zaplacení pozdržíte předání všech jeho dokladů /není to sice úplně OK, ale je to někdy účinné/.
Domnívám se, že jeho nová účetní do Vašeho předchozího pracovního vztahu s podnikatelem nemá co mluvit. Vy korespondujte pouze s podnikatelem.
Záleží také o jakou částku se jedná, podle toho se obrátit na právníka, že jste mu zpracovávala doklady, prokážete určitě lehce, min. stvrzenkami o přijetí úplat za minulé období.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB