Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-08-03 22:37:40

ozzák
Člen/ka

Dotazy

dobrý den, nejprve bych vám chtěla poděkovat za tyto stránky. Sice nejsem přímo účetní,ale ráda si v nich čtu. Měli bych dotazy ohledně dcery, která chodí do školy a příští rok bude maturovat. Bohužel, jejich učitelka jim toho moc nepoví, tak by nás zajímalo několik věci.
1, odpisy
a,kdy musí nebo může použít účetní jednotka účetní = daňový a kdy účetní vypočítám zvlášť a  daňové odpisy také zvlášť a kdy je to výhodnější
b, majetek zařazuji do účetnictví v měsíci kdy jsem to pořídila nebo o měsíc později?
c, kdy se uplatní poloviční odpis? Podle vašich odpovědí, tak když vyřazuji majetek před odepsáním do nuly, ale v učebnicích ve škole se učí
vyřazení majetku v pořizovací ceně 082/022
vyřazení majetku v zůstatkové ceně např. z důvodu prodej 541/082 a co ten poloviční odpis?
D, dcera se ještě učí, že lze odepisovat majetek dle výkonu, chci se zeptat, jestli to někdo používá a jak stanovuje ten výkon
2. rezervy ? proč se v knížkách uvádí,že nesmí mít aktivní zůstatek. Jsou to pasivní účty, tak mi tato věta připadne zbytečná. Dále bych se chtěla zeptat, když si tedy vytvářím rezervu, tak předpokládám, že tyto peníze musím mít ?někde odložené?. Zajímalo by mě, kde. Mám na účtě 100 000, která bude pak sloužit jak rezerva, takže nesmím jít na účtě pod 100 000kč?
3. silniční daň
a,cituji zákon § 3 c, c, vozidla zabezpečující linkovou osobní vnitrostátní přepravu za předpokladu, že ujedou pro tento účel více než 80% kilometrů  z celkového počtu kilometrů jimi ujetých ve zdaňovacím období
Mohli by mi prosím napsat někdo příklad na tento odstavec. Napadají mě akorát dálkové autobusy, ale ty snad silniční daň platí nebo ne?
b, kdy musím začít platit silniční daň, kdy automobil dám do účetnictví bez ohledu na to, zda byla provedena změna vlastníka vozidla v TP?
C, vysokozdvižné vozíky platí se u nich silniční daň? Myslím, že ne, ale podle kterého paragrafu nebo odstavce
4. metody FIFO  a vážený aritmetický průměr. Zajímalo by mě,kdy je výhodnější kterou metodu používat.
5. kdy můžu vypočítat DPH koeficientem 0,1667 pak vyjde 120 000 = DPH 20 004 + základ daně 99 996,ale někdy je uváděno
120 000 = DPH 120 000/120 x 20 pak částka vyjde 20 000 + základ daně 100 000. U větších částek jsou rozdíly daleko větší, tak by mě zajímalo co je správně, jestli pro to existují nějaká pravidla. Když mám na faktuře napsanou jen částku 120 000vč. DPH
   
Vím je toho dost, budu ráda, pokud mi někdo odpví alespoň na nějakou otázku
b.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB