Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-07-09 11:38:45

tom.brno.1980
Člen/ka

Podnikatelský a běžný účet

Dobrý den,

chci se zeptat,zda-li je praktičtější nebo výhodnější mít navíc pro podnikání zvláštní účet? Nejsem sice žádný velkopodnikatel, jsem sám, volná živnost, grafické práce na pc - ale přece jen, nebude to pro lepší přehlednost potřeba? Pokud to nebude přímo nutnost nebo povinnost? Psal jsem tento dotaz do banky,ale tam mi neodpověděli. Mám účet u airBank, jen nová a zatím nemají k dispozici přímo podnikatelský účet (2014 plánují účet po drobné podnikatele)- tak,že bych měl na podnikání klasický běžný a na ostatní výdaje druhý běžný?


Děkuji za Vaši odpověď

Zdraví Vás

Tom z Brna

Offline

 

#2 2012-07-09 12:33:44

ozzák
Člen/ka

Re: Podnikatelský a běžný účet

jestliže pracujete jako OSVč, můžete mít pouze jeden účet, ve kterém budete mít pohyby jak soukromé tak co se týče vaší činnosti a ničemu to nevadí.

Offline

 

#3 2012-07-10 16:24:41

PRaduska
Člen/ka

Re: Podnikatelský a běžný účet

Dobrý den,
podnikatelský účet jsme zrušili, zbytečné platby navíc ( bylo to podmíněno tím, že Vám musí přijít platba vyšší částky, jak ne, tak Vám strhli za vedení účtu nekřesťanské peníze ) , stačí normální účet jenom archivovat výpisy.

Offline

 

#4 2012-10-08 12:17:21

wdc
Člen/ka

Re: Podnikatelský a běžný účet

Zjišťoval jsem jeslti je možné používat osobní účet k podnikání a většina bank ve svých obch. podmínkách toto zakazuje.

Offline

 

#5 2012-10-08 12:28:33

Zdena
Moderátorka

Re: Podnikatelský a běžný účet

Ano, zakazuje, protože za vedení běžných účtů podnikatelům účtují daleko vyšší poplatky než za vedení osobních účtů běžným občanům. Pokud se bance nelíbí, že používáte soukromý účet k podnikání, tak změňte banku.

Nebosi můžete zřídit podnikatelský účet bez poplatků u Fio banky nebo u mBank.

Offline

 

#6 2015-01-06 01:06:58

Monte
Člen/ka

Re: Podnikatelský a běžný účet

Dobrý den, musím mít na podnikání, vůbec nějaký účet?

Offline

 

#7 2015-01-06 07:18:12

JANAA
Člen/ka

Re: Podnikatelský a běžný účet

Ne, nemusíte, pokud při platbách v hotovosti nepřesahujete limit pro hotovostní platby, tuším 270 tisíc.

Offline

 

#8 2015-03-05 11:56:42

ŠárkaP
Člen/ka

Re: Podnikatelský a běžný účet

Kdyby jste chtěl někdo tip, kam do banky, tak já mám osobní i podnikatelský u fio, neplatím vůbec nic a není to také vůbec ničím podmíněno, že by tam musely chodit určité částky a podobně. Pak to mám dobře přehledné a rozdělené

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB