Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz

#1 2012-06-26 13:18:03

jermakki
Člen/ka

DPH při nákupu z UK

Dobrý den,

prosím o radu, jsem OSVČ, neplátce DPH, mám nákup z Velké Británie.

Prodejce mi fakturuje bez DPH, s tím že to je zahraniční prodej a tudíž prodávají jen bez DPH.
Podle mě bych měla nakoupit včetně DPH a dál neřešit (jako ze zemí EU), ale bohužel není tam moc prostor k domluvě...
Můžu tedy nějak doplatit DPH v ČR? Nerada bych měla nějaký nedoplatek...

Děkuji moc za radu.

Offline

 

#2 2012-06-26 23:53:06

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při nákupu z UK

Co prodejce fakturuje, zboží nebo službu? Pokud službu, tak jakou?

Offline

 

#3 2012-06-27 12:08:28

jermakki
Člen/ka

Re: DPH při nákupu z UK

nakupuju zboží, plátce DPH nejsem, takže bych podle mě měla správě nakoupit s DPH, ale prodejce tvrdí, že jak je to z UK do zahraničí, tak prodávají jen bez DPH.

Offline

 

#4 2012-06-27 12:44:48

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při nákupu z UK

Toto je problém prodejcův, nikoliv Váš. Místo plnění zůstalo v UK (jak píšete, coby neplátce jste měla nakoupit s britskou DPH), nejste tedy povinna odvádět DPH v tuzemsku.

Offline

 

#5 2012-06-27 13:13:09

jermakki
Člen/ka

Re: DPH při nákupu z UK

Zdeno, děkuji Vám za odpověď. Nerada bych měla nějaký nedoplatek apod. proto se radši ptám... prodejce trvá na tom, že jak to jde za hranice, tak jedině bez dph, i když jsem mu říkala že nejsem plátce DPH a tudíž bych měla nakoupit s DPH...navíc nevím jak by se na tu fakturu tvářil FÚ při kontrole...ale jestli to chápu správně, tak je to problém prodejce.

Offline

 

#6 2012-06-27 14:30:30

INCA CZ
Člen/ka

Re: DPH při nákupu z UK

Jak píše Zdena, nejste povinna odvádět DPH v tuzemsku, ale pouze za předpokladu, že hodnota Vámi pořízeného zboží nepřesáhne v běžném kalendářním roce částku 326.000,- Kč. V opačném případě se dle §94/6 stáváte plátcem a jste povinna přiznat a zaplatit daň již za hodnotu zboží, kterým překročíte tento limit.

Daňové a účetní poradenství http://www.inca.cz/

Editoval INCA CZ (2012-06-27 14:31:53)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB