Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-06-01 17:08:52

miruska.j
Člen/ka

Hostinská činnost - výše procenta

Dobrý den, ozval se mi známý, kterému jsem pomáhala vyplnit daňové přiznání, že dostal výzvu k odstranění pochybností od Finančního úřadu. V roce 2011 měl dvě živnosti, na prvním řádku jsem uvedla hostinská činnost a výše procenta 80, na druhém řádku jsem uvedla realitní činnost ve výši 60%. Na obě živnosti má živnostenský list. A teď si dovolím citovat z výzvy od FÚ: "Vámi uvedené procento u hostinské činnosti, kterou označujete jako zdroj vašich příjmů je uvedeno v chybné výši".

Vůbec tomu nerozumím, nevíte, co tím paní z Finančního úřadu mohla myslet? Přece hostinská činnost je živnost řemeslná, kde lze uplatnit 80% výdajů z příjmů. V pondělí se budou pokoušet paní z FÚ dovolat, ale kdyby vás napadlo, co tím myslela, moc budu ráda, za každý názor.

Předem díky a přeji hezký den.

Offline

 

#2 2012-06-03 19:24:50

Zdena
Moderátorka

Re: Hostinská činnost - výše procenta

Jediné, co mě napadá, je, že paní z FÚ neví, že hostinská činnost je řemeslnou živností.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB