Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-05-16 10:27:29

Pampeliška
Člen/ka

Jazykový kurz

Dobrý den,
manžel navštěvuje 1x týdně jaz.kurz a toto kurzovné si dává do nákladů.
Od září nastupuji do kurzu i já. Je možné, abych dala do nákladů i své kurzovné, když jsem vedena jako spolupracující osoba?
Děkuji předem za odpověď.

Offline

 

#2 2012-05-16 14:00:20

JANAA
Člen/ka

Re: Jazykový kurz

Dobrý den, a je opravdu výuka jazyka nezbytně nutná k zajištění a udržení příjmů? Jana

Offline

 

#3 2012-05-17 13:15:23

Pampeliška
Člen/ka

Re: Jazykový kurz

Manžel obchoduje se zbožím z Belgie. Téměř celý rok cizí jazyk k práci nepotřebuje ale jednou až dvakrát ročně jezdí do Belgie na firmu. Myslím, že by se kurz tímto obhájil. A já mu dělám účetnictví jako spolupracující osoba.
Tak co myslíte? :-)

Offline

 

#4 2012-05-22 07:31:17

JANAA
Člen/ka

Re: Jazykový kurz

Dobrý den, manžel by asi výuku jazyka obhájil, no u Vás si nejsem jista, pokud nejezdíte s ním do zaharaničí, záleží asi také na počtu dokladů v cizím jazyce, zda telefonujete či komunikujete v cizím jazyce atd .... je to jen můj názor, snad se přidá do diskuse i někdo jiný. Pěkný den, Jana

Offline

 

#5 2012-05-22 08:48:32

jaromira
Člen/ka

Re: Jazykový kurz

Dobrý den, mám stejný názor jako paní JANAA. U manžela bych možná přemýšlela dát do daňových výdajů určité procento.

Taky přeji pěkný den

Offline

 

#6 2012-05-22 10:58:59

Pampeliška
Člen/ka

Re: Jazykový kurz

Děkuji za názor, svůj si asi raději zaplatím ze svého :-)
Hezký den.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB