Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-05-14 23:27:59

lexus300
Člen/ka

Dovoz motorových olejů ze zemí EU do ČR

Vážené dámy a pánové,

obracím se na Vás s prosbou o radu v záležitosti dovozu motorových olejů.

Jedná se mi o dovoz motorových olejů ze zemí EU, zejména Německa a Rakouska.

Motorový olej bych rád dovážel do České repubiliky a následně jej prodával formou maloobchodu koncovým spotřebitelům.

Co se týče konkrétního dotazu, tak ten spočívá zejména v tom, jestli když od německého či rakouského maloobchodníka
nakoupím například 500 litrů motorového oleje, zda-li je povinnost platit z tohoto oleje spotřební nebo jakoukoliv jinou daň?

Jedná se o to, že jelikož by šlo o nákup z maloobchodu tak předpokládám, že z motorového oleje byla již v dané zemi
zaplacena spotřební daň a jde o dovoz uvnitř zemí EU. Nesrovnalost mám tedy v tom, jestli není problém takto zakoupený
olej dovézt do ČR a prodávat ho nebo jestli je potřeba se přihlásit ke spotřební dani v ČR? Není mi jasné, jak celý proces se
spotřební daní v EU funguje.

A v další řadě, když nakoupím motorový olej v jedné z výše zmíněných zemí, jaké dokumenty je třeba mít s sebou při transportu do ČR?

Poslední dotaz je jednodušší, jestliže budu chtít začít prodávat motorové oleje formou maloobchodu, je třeba být plátcem DPH?
Popřípadě je třeba splňovat nějaké další nařízení či vyhlášky? Postačí mi obyčejné živnostenské oprávnění na maloobchod?

Srdečně děkuji za Vaši odpovědi a postřehy

Michal

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB