Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-08-02 22:20:13

renda
Host

Auto v podnikání

Dobrý den, prosím Vás o radu,

daň z příjmu od začátku podnikání platím paušálem. Nyní od dubna 08 musím být plátce DPH, protože jsem překročil obrat 1 mil.
Před 3 lety jsem pořídil na úvěr automobil,který jsem využíval pro podnikání, platil  silniční daň,ale kvůli paušálu jsem do výdajů ohledně auto nic samozřejmě nedával celé 3 roky,nic neodepisoval atd. Úvěr mi skončil v dubnu 08.Nyní od dubna jsem si uplatnil DPH z PHM a nákup pneu. Minulý měsíc jsem auto prodal a koupil jiné-taky na úvěr(vložil jsem ho do OM a uplatňuji kvůli DPH naftu a opravy) Nevím jesli můj postup byl správný, auto jsem prodal bez DPH, dočetl jsem se,že se příjem z prodeje auta musí zdanit? nebo bude jednodušší podat dodatečné přiznání k DPH? Děkuji za radu s pozdravem R.H

 

#2 2008-08-04 20:38:29

Zdena
Moderátorka

Re: Auto v podnikání

Mohu poprosit o doplnění informací?
K dani z příjmů: nabyl jste vlastnická práva k prvnímu autu v době kratší, než 1 rok před jeho prodejem?
K DPH: uveďte, zda se jedná o osobní (ve velkém TP zapsaná kategorie M1, M1G), nebo nákladní auto (kategorie N). U nákladního auta je také důležitá informace, zda jste si uplatnil DPH při jeho pořízení, případně technickém zhodnocení (nikoliv z oprav).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB